Xavi: Moim marzeniem jest poprowadzenie FC Barcelony

fcbarcelona.com

Były kapitan FC Barcelony, Xavi Hernandez przyznał, że jego marzeniem w trenerskiej karierze będzie poprowadzenie “Dumy Katalonii”. Wczoraj Hiszpan po raz ostatni wybiegł na murawę w Azjatyckiej Lidze Mistrzów przeciwko Persepolis (0:2).

39-letni znakomity pomocnik będzie trenerem katarskiego Al-Saad, w którym zakończył piłkarską karierę. Xavi potwierdził, iż chce w przyszłości objąć stery w klubie z Camp Nou. – Moim pomysłem było, żeby rozpocząć pracę trenerską w Katarze, aby zdobyć niezbędne doświadczenie – powiedział były reprezentant “La Roja” dla agencji prasowej “EFE”. – Mam nadzieję, że za niedługo wrócę do europejskiego futbolu i będzie to praca w Barcelonie, ale na ten moment nie jestem gotów – dodał. – Muszę wykonać małe kroki, zanim osiągnę ostateczny cel – przyznaje.

Zawsze ceniłem styl FC Barcelony. Kontrola nad futbolówką i dominacja w grze. Te cechy chciałbym szczególnie przekazywać swoim podopiecznym – stwierdził Xavi. Przypomnijmy, że Xavi Hernandez jest wychowankiem Blaugrany, z którą zdobył m.in. osiem mistrzostw Hiszpanii oraz  czterokrotnie Ligę Mistrzów. Z reprezentacją Hiszpanii dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Europy (2008, 2012) oraz mistrzostwo Świata (2010).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi