Oficjalnie: Gazprom nie będzie już sponsorem Schalke
Schalke 04 zakończyło współpracę z Gazpromem - poinformował o tym niemiecki klub w poniedziałek.
Klub z Gelsenkirchen najpierw usunął logotyp rosyjskiego koncernu z koszulek. Następnie udało się całkowicie zerwać umowę sponsorską.
Die Partnerschaft zwischen dem #S04 und #GAZPROM wird vorzeitig beendet.
Alle weiteren Informationen auf https://t.co/tgdrSrMRHZ ⤵️
— FC Schalke 04 (@s04) February 28, 2022
Decyzja jest oczywiście konsekwencją najazdu rosyjskiego wojska na Ukrainę, który trwa od czwartku. Gazprom to jeden z największych rosyjskich koncernów, a Schalke nie chciało być już z nimi powiązane. Umowa gwarantowała Schalke blisko dziesięć milionów euro rocznie. Co ciekawe, w razie problemów finansowych pomoc zadeklarował ich lokalny rywal - Borussia Dortmund.
-

AktualnościBelgia - Iran oceny piłkarzy. Kto zagrał najlepiej? (21.06.2026)Nowacki / 22 czerwca 2026, 0:16
-


AktualnościBelgia - Iran statystyki. Wszystkie dane ze spotkania (21.06.2026)Nowacki / 22 czerwca 2026, 0:14
-


AktualnościOceny zawodników po meczu Hiszpania - Arabia Saudyjska (21.06.2026)Nowacki / 21 czerwca 2026, 20:59
-


AktualnościStatystyki z meczu Hiszpania - Arabia Saudyjska. Pełna analiza spotkania (21.06.2026)Nowacki / 21 czerwca 2026, 20:59
-

AktualnościOficjalnie: wyjściowe jedenastki na mecz Belgia - Iran (21.06.2026)Nowacki / 21 czerwca 2026, 20:06
-

AktualnościNowa Zelandia - Egipt przewidywane jedenastki | 22.06.2026Nowacki / 21 czerwca 2026, 18:12




































