Wysoka wygrana Leganes z Realem Valladolid. Guido Carrillo z dubletem

The Boot Room

Na Estadio José Zorrilla Real Valladolid mierzył się z Leganes. Goście mogli być zadowoleni po końcowym gwizdku, bowiem pokonali ekipę trenera Sergio 4:2.

Mecz od pierwszych minut toczył się w środku pola, jednakże z przebiegu gry więcej momentami zyskiwali gospodarze. Goście byli w cieniu, ale im nie było wiele trzeba jeśli chodzi o strzelanie goli. Najpierw wykorzystali rzut rożny, gdzie Dimitrios Siovas strzałem głową pokonał Jordi Masipa. W 42. minucie prowadzenie podwyższył Oscar Rodriquez. Gol także padł po rozegraniu rzutu rożnego. Pomocnik Leganes najpierw nastrzelił jednego z obrońców, a potem strzałem głową skierował piłkę do pustej bramki.

Po zmianie stron Real Valladolid ruszył odważnie, co szybko przyniosło pozytywny skutek. W 50. minucie Toni zdobył gola kontaktowego, po którym drużyna znacznie się ożywiła. Była bliska nawet wyrównania stanu meczu, ale katastrofalny błąd popełnił bramkarz gospodarzy – Jordi Masip. Golkiper dostał piłkę zwrotną od jednego z defensorów i w decydującej fazie zawahał się co ma zrobić. Wtedy do piłki dobiegł Guido Carrillo i bez większego problemu umieścił piłkę w siatce. W 75. minucie argentyński snajper znów dał o sobie znać. Wykorzystał wrzutkę od Mikela Vesgy i strzałem głową pokonał wychowanka Barcelony. Chwilę później Carrillo mógł mieć na koncie hat-tricka, ale arbiter główny anulował gola, ze względu na popełniony faul. Gospodarze przygaszeni wynikiem próbowali jeszcze poprawić humory swoim kibicom. W doliczonym czasie gry zrobił to Enes Unal.

Real Valladolid – Leganes 2:4

Toni 50′, Enes Unal 90+4′ – Dimitrios Siovas 11′, Oskar Rodriquez 42′, Guido Carillo 66′,75′