Wysoka wygrana Górnika w sparingu

Górnik Zabrze pokonał AS Trencin 4:1 w meczu sparingowym.

Podopieczni Marcina Brosza przygotowują się do rundy wiosennej Ekstraklasy. Pierwszym rywalem Górnika był słowacki AS Trencin.

Rywale Zabrzan już w 4. minucie objęli prowadzenie. Matúš Kmeť minął jednego z obrońców. Uderzył sprzed pola karnego i trafił tuż przy słupku. Do remisu mógł doprowadzić Alex Sobczyk. Napastnik Górnika sprytnie przedostał się w szesnastkę. Kopnął na bramkę Trencina, lecz Igor Šemrinec instynktownie obronił. Tuż przed przerwą sędzia wskazał na wapno i mieliśmy jedenastkę dla polskiej drużyny. Uderzeniem pod poprzeczkę wykorzystał ją Daniel Ściślak. Do przerwy więc był remis 1:1.

Na drugą połowę obaj trenerzy wyprowadzili zupełnie inne jedenastki. Najwyraźniej lepszą chemię złapał skład Zabrzan, bo to oni w 47. minucie objęli prowadzenie. Aleksander Paluszek podał pod bramkę, a tam z najbliższej odległości głowa trafił Krzysztof Kubica. Podopieczni Marcina Brosza nie zadowolili się jednobramkową zaliczką. Kwadrans przed końcem meczu piękną bramkę z rzutu wolnego zdobył Bartosz Nowak. W 84. minucie były gracz Stali Mielec po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Nowak wykorzystał nieporozumienie bramkarza i defensora i skierowała piłkę do pustej bramki. Ostatecznie Zabrzanie pokonali Trencin 4:1 i mogli być zadowolony z pierwszego sparingu.

Nie ma co wyciągać zbyt dużych wniosków po sparingu. Zabrzanie jednak podnieśli się po straconej szybko bramce. Tuż przed przerwą wyrównali, a w drugiej połowie pokazali totalną dominację. Teraz tylko to przełożyć na rozgrywki ligowe.