Wysoka porażka Wisły w Białymstoku

Piłkarze Jagielloni Białystok rozbili dziś Wisłę Kraków, aż 5:2. Dla gości była to pierwsza tak wysoka porażka w bieżącym sezonie.

Mecz dla Jagi lepiej ułożyć się nie mógł. Już w 3. minucie spotkania bramkę na 1:0 ni to strzałem, ni dośrodkowaniem, ale niezwykle szczęśliwie, zdobył Rafał Grzyb. Nie upłynęło 10 minut, a na tablicy wyników mieliśmy już dwubramkowe prowadzenie gospodarzy. Tym razem piłkę do siatki skierował Piątkowski. Jeszcze przed przerwą, nadzieje wiślakom dał Paweł Brożek, i po 45 minutach obie drużyny schodziły do szatni przy wyniku 2:1

Po przerwie, gdy wydawało się, że to goście przejmują inicjatywę, kolejnego gola dla Jagi zdobył Plizga. Potem Białą Gwiazdę pogrążył jeszcze raz Piątkowski i Dźwigała. W międzyczasie drugą bramkę dla Wisły zdobył Głowacki.

Tak wysokie zwycięstwo Jagielloni nad Wisłą to niewątpliwa niespodzianka.  Najlepszej defensywie w lidze tracić tylu bramek po prostu nie wypada.

Jagiellonia – Wisła 5:2 (2:1)