“Wypożyczyliśmy zawodnika, który nie gra” – Michniewicz o sytuacji Rusyna

Rusyn

Zdjęcie: Legia Warszawa

Od kilku dni głośno jest o sytuacji Nazarija Rusyna. Zawodnik wypożyczony z Dynama Kijów miał w Legii Warszawa wzmocnić rywalizację w ofensywie.

Tymczasem 22-latek nie dość, że nie zdołał jeszcze zadebiutować w PKO Ekstraklasie, to trafił do zespołu rezerw. Decyzja jest głośno komentowana także na Ukrainie. We wtorek w tamtejszej “Tribunie” ukazała się rozmowa z Czesławem Michniewiczem. Szkoleniowiec Legii Warszawa stara się wytłumaczyć sytuację napastnika.

Nazarij trafił do nas późno, już po zimowym zgrupowaniu i przygotowaniach do sezonu, nie grał przez to w meczach kontrolnych. Rozmawialiśmy o tym. Powiedziałem Rusynowi, że przyszedł do dobrego polskiego zespołu. Może nie tak silnego i grającego regularnie w Europie jak Dynamo czy Szachtar, ale w Polsce Legia to największy i najsilniejszy sportowo klub. Mamy najlepszych napastników w ekstraklasie. Tomas Pekhart strzelił już 21 bramek w rozgrywkach ligowych, jest najlepszym strzelcem i wywalczył sobie pozycję ważnego dla nas zawodnika. A my gramy głównie w ustawieniu z jednym napastnikiem. Dlatego Nazarij musi pracować, trenować jak najlepiej, aby dać sobie szansę na grę. Tutaj oczekiwania się trochę rozminęły. Rusyn najwyraźniej myślał, że będzie grał w każdym meczu przez około 30-40 minut. Może jego menedżer mu to obiecał, ale tego nie wiem – po prostu głośno myślę – stwierdził Michniewicz.

Trener “Wojskowych” zwrócił uwagę iż chciał, by zawodnik ogrywał się w drużynie rezerw. Ten jednak odmówił, co stołeczny klub uznał za nieprofesjonalne. Jednocześnie przyznał, że sytuacja jest trudna, bo do końca sezonu w Polsce coraz bliżej.

Jeśli będzie dobrze trenował i robił to, czego od niego oczekujemy, dostanie szansę gry. Jego sytuacja może się więc jeszcze zmienić. Nazarij jest młodym piłkarzem, który popełnił wiele błędów. To normalne w tym wieku, zdarza się. Najważniejsze by zrozumiał, w jakim znajduje się miejscu i że tutaj nikt nie da mu niczego za darmo – dodał.

Źródło: ua.tribuna.com/Legia.Net


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *