Wymiana na linii Valencia – Celta stała się faktem!

Valencia oficjalnie potwierdziła zakontraktowanie Maxiego Gomeza z Celty Vigo. Kontrakt będzie obowiązywać do 2024. roku. W przeciwną stronę powędrował Santi Mina. 

Maxi Gomez był pierwszym wyborem Marcelino przed otwarciem okienka transferowego. W jego umowie zawarto klauzulę 140. milionów euro, co powinno w teorii odstraszyć potencjalnych zainteresowanych. Valencia zapłaciła za napastnika 32,5 milionów euro. Zainteresowanym jego sprowadzeniem był także angielski West Ham, ale Gomez stwierdził, że chce pozostać w Hiszpanii. Celta sprowadziła Urugwajczyka za niecałe 4. miliony euro. W swoim debiutanckim sezonie eksplodował formą, strzelił 18. bramek w 39. meczach. Rok później było gorzej. Zespół miał problem ze zdobywaniem goli z powodu kontuzji Iago Aspasa. Wtedy Urugwajczyk zanotował 13. trafień. 

W drugą stronę powędrował Santi Mina. Zawodnik powrócił więc do korzeni, bowiem z tego klubu trafił na Mestalla. Kontrakt podpisał na pięć najbliższych sezonów. Oficjalna prezentacja odbędzie się w piątek 19. lipca popołudniu. Santi Mina zadebiutował w La Lidze właśnie w barwach Celty, mając zaledwie 17. lat. Był to mecz z Getafe, gdzie trenerem wtedy był Paco Herrera. 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *