Wymiana na linii Valencia – Celta stała się faktem!
Valencia oficjalnie potwierdziła zakontraktowanie Maxiego Gomeza z Celty Vigo. Kontrakt będzie obowiązywać do 2024. roku. W przeciwną stronę powędrował Santi Mina.
Maxi Gomez był pierwszym wyborem Marcelino przed otwarciem okienka transferowego. W jego umowie zawarto klauzulę 140. milionów euro, co powinno w teorii odstraszyć potencjalnych zainteresowanych. Valencia zapłaciła za napastnika 32,5 milionów euro. Zainteresowanym jego sprowadzeniem był także angielski West Ham, ale Gomez stwierdził, że chce pozostać w Hiszpanii. Celta sprowadziła Urugwajczyka za niecałe 4. miliony euro. W swoim debiutanckim sezonie eksplodował formą, strzelił 18. bramek w 39. meczach. Rok później było gorzej. Zespół miał problem ze zdobywaniem goli z powodu kontuzji Iago Aspasa. Wtedy Urugwajczyk zanotował 13. trafień.
💭 @gomez_maxi9 , la historia de un goleador que se dio a conocer con un penalti decisivo 🔝
➡️ https://t.co/poYJlupY7B#WelcomeMaxi 🦇 #OneFamilyVCF pic.twitter.com/TpAb8ncmfi
— Valencia CF (@valenciacf) July 14, 2019
W drugą stronę powędrował Santi Mina. Zawodnik powrócił więc do korzeni, bowiem z tego klubu trafił na Mestalla. Kontrakt podpisał na pięć najbliższych sezonów. Oficjalna prezentacja odbędzie się w piątek 19. lipca popołudniu. Santi Mina zadebiutował w La Lidze właśnie w barwach Celty, mając zaledwie 17. lat. Był to mecz z Getafe, gdzie trenerem wtedy był Paco Herrera.
ISTO
VAI
DE
CORAZÓN 💙#SantiVolveaCasa #IstoVaiDeCorazon pic.twitter.com/Tn4HoHYzcJ— RC Celta (@RCCelta) July 14, 2019
-

AktualnościJude Bellingham ostro reaguje na doniesienia o braku zaufania do Xabiego Alonso w Realu MadrytDamian Nowacki / 14 stycznia 2026, 16:30
-

AktualnościYorel Hato w Chelsea: Młody obrońca podpisuje długoterminowy kontraktDamian Nowacki / 31 lipca 2025, 16:00
-

AktualnościDouglas Luiz bliski powrotu do Premier League - Nottingham Forest zainteresowaneDamian Nowacki / 31 lipca 2025, 14:23
-

AktualnościBryan Zaragoza na wypożyczeniu w Celta VigoDamian Nowacki / 31 lipca 2025, 13:36
-

AktualnościLuka Jović blisko powrotu do La Ligi z OviedoDamian Nowacki / 31 lipca 2025, 12:32
-

AktualnościTransfer Luisa Diaza do Bayernu Monachium potwierdzony!Damian Nowacki / 30 lipca 2025, 15:07








































