Wyjazdowe zwycięstwo Cracovii

Źródło: twitter.com/_Ekstraklasa_

W Niecieczy Cracovia pewnie ograła Termalicę 1:2 i może z optymizmem patrzeć na ligowę tabelę.

Pierwsza połowa

Goście nie chcieli czekać i od razu zdominowali gospodarzy. Na dogodną sytuację musieliśmy jednak czekać aż 19 minut. Wtedy Pelle van Amersfoort oddał potężny strzał, który wylądował na poprzeczce bramki “Słoników”. Po chwili ekipa Mariusza Lewandowskiego mogła doskonale odpowiedzieć. Mocny strzał Nemanji Tekijanskiego wybronił Lukas Hrosso, a zaraz potem Milan Rodin wybił z linii poprawkę Adama Radwańskiego. Resztę czasu obie drużyny spędziły na nieskutecznych wrzutkach w pole karne, brzydkich faulach i chaosie w środku pola.

Druga połowa

Cracovia po przerwie ponownie zdecydowała się zaatakować, lecz to Termalica szybciej miała dobrą szansę. Ponownie na posterunku był jednakże Hrosso. Po tej sytuacji obejrzeliśmy pierwszego gola w meczu. Kontrę “Pasów” fantastyczną główką wykończył van Amersfoort. Pomogli mu przy tym defensorzy przeciwników, którzy swoją uwagę skupili na niskim Sergiu Hance, pozostawszy bez krycia wysokiego Holendra. 25-latek po kilkunastu minutach cieszył się z kolejnego trafienia. Po dośrodkowaniu Karola Knapa napastnik ponownie uderzył piłkę głową. Wydawało się, że Tomasz Loska zdążył z interwencją, ale VAR pokazał, że wybijał futbolówkę z bramki. Było 0:2. W ostatnim kwadransie widowiska wprowadzony z ławki rezerwowych Patryk Czarnowski kapitalnym strzałem z dystansu przedłużył nadzieje swojego zespołu na remis. Jednakże na nic więcej nie było ich stać i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2.