Wygrana Barcelony przed meczem w Lidze Mistrzów

Twitter FC Barcelona

Rayo Vallecano podzieliło los wielu drużyn, które w tym sezonie zmierzyły się z Blaugraną. Mieli swoje pięć minut, objęli nawet prowadzenie, ale koniec końców zeszli z boiska pokonani. Przyjezdni ulegli Barcelonie 1-3 i pozostają w strefie spadkowej tabeli La Liga. Bramki dla Barcy zdobywali Pique, Messi i Suarez, a dla Rayo Raul De Tomas.

Początek spotkania to typowe rozeznanie możliwości rywala w wykonaniu podopiecznych Ernesto Valverde. Messi i spółka nie forsowali tempa, starając się dostrzec wolnych przestrzeni w dobrze ustawionej defensywie rywala. W 24 minucie meczu po doskonałej klepce w polu karnym dogodną sytuację zmarnował Coutinho, co goście skrzętnie wykorzystali wyprowadzając kontratak, po którym Raul de Tomas technicznym strzałem zza pola karnego zmusił Ter Stegena do kapitulacji. Grająca w trybie ekonomicznym Duma Katalonii wrzuciła wyższy bieg, próbując błyskawicznie wyrównać stan rywalizacji. Sztuki tej dokonał Gerard Pique. Były reprezentant La Furja Roja dopadł do piłki dostarczonej przez Messiego z rzutu wolnego i głową umieścił futbolówkę w siatce.

Po przerwie szkoleniowiec Barcelony zdjął z boiska Arthura i wprowadził Ousmane’a Dembele, stawiając na nieco bardziej bezpośrednią rozgrywkę. Szybko okazało się, iż był to manewr niezwykle trafiony. W 51. minucie świetnie współpracujący z dopiero co wyznaczonym do gry Francuzem Nelson Semedo wpadł w pole karne, gdzie został sfaulowany i sędzia nie miał innego wyjścia, jak podyktować jedenastkę dla ekipy mistrza Hiszpanii. Piłkę w „kółeczku” ustawił Leo Messi i z łatwością zamienił karnego na bramkę. Barcelona od tej pory znów grała nieco spokojniej, oszczędzając siły na środową batalię z Lyonem w Lidze Mistrzów.

Wisienką na torcie tego meczu była bez wątpienia akcja, po której padła bramka na 3-1. Wspaniałą wymianę podań z pierwszej piłki Blaugrana rozłożyła zasieki obronne Rayo i Luis Suarez musiał tylko wbić piłkę do pustej bramki, co oczywiście uczynił bez najmniejszego problemu. Barcelona małym nakładem energetycznym pokonała Rayo Vallecano utrzymując siedmiopunktową przewagę nad drugim Atletico Madryt.