Wydad AC wygrywa Afrykańską Ligę Mistrzów!

Wydad AC wygrał finał Afrykańskiej Ligi Mistrzów z Al Ahly 2:0. Dwa gole dla triumfatorów zdobył Zouheir El Moutaraji.

Przed dzisiejszym finałem mieliśmy aferę organizacyjną, bo CAF jako gospodarza turnieju wybrało właśnie stadion Wydadu, co mogło faworyzować marokański klub i tak rzeczywiście było, bo fanów gospodarzy było więcej, a także przeszkadzali oni piłkarzom Al Ahly, bo używali laserów. Oczywiście egipski klub nie może się tłumaczyć, że to lasery są głównym powodem porażki, bo byli oni dziś zdecydowanie słabsi od rywali.

Podopieczni Walida Regraguiego od początku spotkania rzucili się do ataku i już po upływie kwadransa objęli prowadzenie po kapitalnym uderzeniu Zouheira El Moutaraijiego sprzed pola karnego. Al Ahly starało się czymś odpowiedzieć, ale ataki były dosyć nieudolne i większego zagrożenia pod bramką nie było. Wydad natomiast do przerwy postanowił bronić dogodnego wyniku i w drugiej połowie dobić rywala. Ułożyło się idealnie, bo już na początku drugiej części po raz drugi na listę strzelców wpisał się El Moutaraji. Po drugim ciosie egipski klub nie miał już wyboru i musiał mocniej zaatakować. Ataki wyglądały lepiej niż w pierwszej połowie, ale dobrze w bramce spisywał się Ahmed Reda Tagnaouti, który ostatecznie nie dał sobie strzelić gola, a także nie doprowadził do nerwówki, która mogła być zabójcza dla Wydadu. Marokański klub w efekcie końcowym pokonał Al Ahly 2:0 i przerwał dwukrotną serię egipskiej drużyny w wygrywaniu Afrykańskiej Ligi Mistrzów.