Wychowanek Kanonierów wyraził chęć pozostania w Londynie

arsenal.com

Skrzydłowy Arsenalu, Reiss Nelson potwierdził chęć uzgodnienia nowego kontraktu. Anglik jest związany z Kanonierami od ósmego roku życia i dobija się do podstawowego składu lidera Premier League.

23-letni Nelson spędził poprzedni sezon na wypożyczeniu w Feyenoordzie, gdzie strzelił cztery gole i zanotował siedem asyst w 32 występach. W bieżącej kampanii wystąpił w raptem trzech meczach dla Arsenalu. Wszedł z ławki rezerwowych w pierwszej połowie październikowego spotkania Premier League z Nottingham Forest (5:0), zdobywając dwa gole i notując jedną asystę.

Ponieważ jego kontrakt z Arsenalem wygasa wraz z końcem sezonu, Nelson wcześniej wyraził chęć przedłużenia umowy. – Jestem w Arsenalu od ósmego roku życia. Mieszkam kilka minut od stadionu. Patrzę tylko w przyszłość i mam nadzieję, że będę mógł grać w klubie jeszcze wiele lat. Czuję, że jestem gotowy do rywalizacji – stwierdził Nelson.

Arsenal zmierzy się z Juventusem w towarzyskim meczu na stadionie Emirates w sobotę, zanim liderzy Premier League wznowią walkę o tytuł z meczem u siebie z West Ham United w Boxing Day.