Wybuchowa noc Lecha Poznań

Lech Poznań - Legia Warszawa, 04.07.2020 / fot. Mikołaj Barbanell

Piłkarze i sztab szkoleniowy Lecha Poznań wczorajszej nocy nie mogą zaliczyć do udanych. Wszystko przez kibiców Hammarby, którzy około 2 w nocy zorganizowali pokaz sztucznych ogni.

W środowy wieczór Lecha Poznań zagra na wyjeździe ze szwedzkim Hammarby, w ramach drugiej rundy eliminacji Ligi Europy UEFA. Piłkarze i sztab szkoleniowy “Kolejorza” do Sztokholmu polecili we wtorkowy poranek. Działacze klubu bojąc się zachowań lokalnych kibiców, mających na celu wyprowadzenie z równowagi piłkarzy, wynajęli hotel w innej części miasta, zamieszkiwanej przez sympatyków AIK Solna.

Jako donosi “Głos Wielkopolski”, działania władz klubu nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Kibice Hammarby około 2 w nocy urządzili pokaz sztucznych ogni, trwający prawie 2 minuty. Szwedzcy fani jednocześnie śpiewali, krzyczeli i zachowywali się w sposób uznawany za obraźliwy, zakłócającym tym samym ciszę nocą i możliwość swobodnej regeneracji polskim piłkarzom.

Co ciekawe, szwedzcy kibice wykorzystali podobny zabieg w meczu I rundy eliminacji Ligi Europy UEFA z węgierskim Puskas Academy. Wtedy jednak pokaz sztucznych ogni trwał zdecydowanie dłużej, a piłkarze gości noc spędzili w hotelu znajdującym się bliżej stadionu.

Relacja z meczu Hammarby – Lech Poznań będzie dostępna na naszym portalu, bezpośrednio po ostatnim gwizdku sędziego. Transmisja z meczu dostępna na antenie Polsatu Sport oraz w płatnej aplikacji IPLA TV. Koszt jednorazowego dostępu wynosi 5 złotych.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.