Wspaniały powrót tercetu MNC!

dailymail.co.uk

PSG triumfowało w sobotnim meczu przeciwko Angers. Gole dla Paryżan strzelali Edinson Cavani, Kylian Mbappe i Neymar.

Przedłużony urlop Edinsona Cavaniego nijak nie wpłynął na grę Urugwajczyka. Cavani dzielił i rządził na boisku tak szybko, jak Thomas Tuchel nauczył się udzielać wywiadów po francusku. Zaledwie kilka minut widniał bezbramkowy wynik na telebimie umieszczonym na Parc des Prices. Wynik spotkania otworzył Edinson Cavani po wspaniałym dograniu Neymara. Chwilę później sytuacja mogła się powtórzyć, ale tym razem Cavani trafił w słupek po wrzutce Brazylijczyka.

Mistrzowie Francji znakomicie weszli w spotkanie, ale chwilowe rozluźnienie szybko dało się we znaki, gdyż dziesięć minut później Angers zdołało wyrównać! Spora w tym zasługa młodego obrońcy PSG – Thilo Kehrera, który powalił rywala w polu karnym i otrzymał za faul żółtą kartkę. Stały wykonawca jedenastek drużyny z Angers – Thomas Mangani, bez wahania skorzystał z nadarzającej się okazji i dał wyrównanie. Do przerwy wynik pozostał bez zmian i póki co mogliśmy mówić o sporej niespodziance.

Druga połowa to koncert gospodarzy z krótkimi, ale bardzo wyraźnymi epizodami gości. Za sterami paryskiej drużyny zasiedli wspaniale radzący sobie w linii pomocy Rabiot oraz, jakżeby inaczej, świetnie dysponowany Neymar. Brazylijczyk zaliczył dwie asysty i w 66.minucie ustalił wynik spotkania. Angers było zdominowane, acz dwukrotnie byli blisko trafienia. Najpierw daleki strzał pod poprzeczkę obronił zastępujący Buffona Areola, a na sam koniec futbolówka ponownie uderzyła w poprzeczkę i wylądowała na linii bramki PSG. Ostatecznie Paryżanie wygrali 3:1.

Paris Saint-Germain – Angers SCO 3:1
1:0 – Edinson Cavani (12.)
1:1 – Thomas Mangani (rzut karny, 22.)
2:1 – Kylian Mbappe (51.)
3:1 – Neymar (66.)