Wilki wygrały w Moskwie z CSKA 2:0. Jest to już drugie zwycięstwo Wolfsburgu nad CSKA w fazie grupowej Ligi Mistrzów i ekipa z Niemiec jest bliska awansu do 1/8.

W pierwszej części spotkania nie wiele się działo, po 45 minutach wynik w Moskwie to bezbramkowy remis. Po zmianie połów obie ekipy ruszyły do ataku. Bliscy zdobycia gola byli gospodarze, kiedy to uderzali Wernbloom, Milanow, Musy i Tosicia. Trzeba przyznać, że Wilki miały sporo szczęścia, gdyby któryś z wymienionych trafił, to CSKA mogło by świętować zwycięstwo.

Jak jednak mówi przysłowie – szczęście sprzyja lepszym. W 61 minucie na boisko wszedł Schuerrle, który po świetnej grze podczas Mistrzostw Świata nieco stracił formę. Dziś jednak trener Wilków, postanowił dać mu szansę i jak się okazało miał nosa. W 67 minucie reprezentant Niemiec zdobył bramkę po strzale z ostrego kąta. Do gola przyczynił się błąd Akinfiejewa i to właściwie bramkarzowi CSKA przypisano bramkę samobójczą.

Przy drugim trafieniu Schuerrla, nikt już nie miał wątpliwości, że to jego dzień. Reprezentant Niemiec wykorzystał dośrodkowanie Junga i w 88 minucie ustalił wynik na 0:2.

Dzięki temu zwycięstwu Wilki są już jedną nogą w 1/8 finału Ligi Mistrzów, natomiast CSKA ma już szansę tylko na grę w 1/16 Ligi Europy.

CSKA Moskwa – VfL Wolfsburg 0:2

0:1 – Akinfiejew (sam.) 67′
0:2 – Schuerrle 88′

CSKA: Akinfiejew – Fernandes, Bieriezucki, Ignaszewicz (46′ Wasin), Nababkin (75′ Natcho) – Dżagojew (90′ Panczenko), Wernbloom – Tosić, Musa, Milanow – Doumbia.

Wolfsburg: Benaglio – Traesch, Naldo, Dante, Schaefer – Vieirinha, Guilavogui, Arnold, Caligiuri (61′ Schuerrle) – Kruse (81′ Jung) – Dost (86′ Bendtner).

Żółte kartki: Musa, Fernandes, Wernbloom, Natcho (CSKA).

Sędzia: Gianluca Rocchi (Włochy).