Włosi rozpoczęli szczepienia reprezentantów, prezes zapewnia pełne bezpieczeństwo

Giorgio Chiellini, Gianluigi Donnarumma, Nicolo Barella, Federico Chiesa / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Prezes Włoskiej Federacji Piłkarskiej (FIGC), Gabriele Gravina potwierdził, że 26 reprezentantów Włoch zostało zaszczepionych i podziękował włoskiemu rządowi.

Włochy są opóźnione w zaszczepieniu ogólnej populacji, ale reprezentacja Włoch zostanie w pełni zaszczepiona przed mistrzostwami Europy. Włosi turniej rozpoczną od starcia z Turcją (11 czerwca) na Stadio Olimpico w Rzymie.

UEFA zachęca do szczepień, aby turniej mógł przebiegać zgodnie z planem, a prezydent FIGC Gravina potwierdził, że Azzurri zaczęli szczepić swoich zawodników. – Dziękuję rządowi za umożliwienie nam zorganizowania finałów mistrzostw Europy we Włoszech, który zostanie zrobiony z maksymalnym bezpieczeństwem – przekazał Gravina przed szpitalem Spallanzani.

– Zarówno dla sportowców, którzy zostali dzisiaj zaszczepieni, jak i dla wszystkich, którzy chcą przeżyć sportowe emocje to wspaniałe wydarzenie – dodał. Dzisiaj, zgodnie z instrukcjami trenera Roberto Manciniego, zaszczepiono 12 zawodników w Rzymie i 14 w Mediolanie.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *