Wisła wygrywa z Arką, Arsenić bohaterem

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Wisła Kraków pokonała Arkę Gdynia 3:2, w 23. kolejce LOTTO Ekstraklasy. Bohaterem meczu został Zoran Arsenić, który zdobył dwie bramki.

Przed nami pojedynek drużyn, które w poprzedniej kolejce zanotowały remis. Wisła zremisowała z Lechią w Gdańsku, po zaciętym meczu, natomiast Arka zremisowała u siebie z Lechem i tam niestety mecz nie był pasjonujący, można rzec, że był słaby.

Od początku meczu zaatakowała Arka i już w 10. minucie wyszła na prowadzenie. Piłkę w pole karne zagrał Grzegorz Piesio, trafiła ona pod nogi Adama Marciniaka, ten podał do Patryka Kuna, a młody Polak nie miał problemu by wpakować ją do siatki.

Wisła szybko wzięła się do odrabiania strat i udało im się wbić piłkę do siatki, sędzia Marciniak najpierw uznał gola, potem jednak przy analizie VAR go anulował, bo Carlitos był na spalonym. W 39. minucie, Hiszpan też był blisko gola, tym razem trafił w słupek z rzutu wolnego. Podopieczni Joana Carillo dominowali i tuż przed przerwą wyrównali. Potężną bombą sprzed pola karnego popisał się Jesús Imaz, nie dając szans bramkarzowi Arki.

Druga połowa znakomicie rozpoczęła się dla piłkarzy Wisły, bo wyszli oni na prowadzenie w 52. minucie. Carlitos uderzył z rzutu wolnego, piłkę z rąk wypluł Pāvels Šteinbors, dopadł do niej Zoran Arsenić i wbił ją do siatki.

Gospodarze, jednak nie cieszyli się długo z tego prowadzenie, bo już 9 minut później Arka wyrównała. Antoni Łukasiewicz świetnie zagrał piłkę w szesnastkę, linię spalonego złamał Marcin Wasilewski, futbolówka dotarła do Michała Marcjanika, a ten w sytuacji sam na sam z Michałem Buchalikiem nie pomylił się.

Wisła jednak nie zamierzała zremisować tego meczu.  W 83. minucie Carlitos dośrodkował w pole karne do Denysa Bałaniuka, ten odegrał do Arsenicia, Bośniak sprytnie dzióbnął piłkę i wyprowadził Wisłę na prowadzenie.