Wisła Płock lepsza w hicie 23.kolejki I Ligi

własne

Wisła Płock w hicie 23.kolejki I Ligi na wyjeździe wygrała 2:0 z GKS-em Bełchatów.

Otwarcie wyniku nastąpiło w 2.minucie, kiedy to Macieja Krakowiaka sprytnie zaskoczył Arkadiusz Reca. Piłkarz gości wykorzystał zagubienie w bloku defensywnym przeciwnika. W następnych fragmentach spotkaniach okazję na podwyższenie mieli przyjezdni, ale Iliev seryjnie marnował znakomite sytuacje. Bułgar jednak swoją okazję wykorzystał w 82.minucie, sromotnie karcąc błąd obrony bełchatowian. Złe ustawienie defensywy podczas stałego fragmentu skończyło się tragicznie.

Po tej serii gier Wisła Płock wróciła na fotel lidera, spychając z niego Arkę Gdynia. Z kolei podopieczni Rafała Ulatowskiego zmarnowali szansę na dołączenie do czołówki w I Lidze.

Gks Bełchatów 0:2 Wisła Płock

Strzelcy:

0:1 Reca (2′)

0:2 Iliev (82′)

Żółte kartki: Kuban (28′), Zapalac (72′)

Skład gospodarzy: Krakowiak –  Klemenz,  Cverna, Michalski,  Kuban –  Rachwał  (75′  Flaszka), Szymański –  Wroński (37′ Ploj), Zapalac,  Papikyan (79′  Gierszewski) –  Demianiuk

Skład gości: Kiełpin –  Stefańczyk,  Szymiński,  Sielewski,  Stępiński –  Rogalski ,  Łuczak (62′ 23. Piotr Mroziński), Damian Piotrowski (72′ Hiszpański),  Reca (80′ Bąk),  Iliev –  Lebedyński