Wisła Kraków – Ruch Chorzów – live

W ostatnim meczu niedzielnym w ramkach 4. kolejki T-Mobile Ekstraklasa, Wisła Kraków podejmuje u siebie Ruch Chorzów. Zapraszamy na relację live.

Wisła Kraków – Ruch Chorzów 2:2 (1:1)
Boguski 18′, Brożek 83′- Dziwniel 43′, Efir 73′

1′ – spotkanie rozpoczęli zawodnicy piłkarze Ruchu Chorzów.
3′ – jak na razie obie drużyny spokojnie rozgrywają piłkę na środku boiska.
5′ – dośrodkowanie Macieja Sadloka wprost w ręce Krzysztofa Kamińskiego.
7′ – uderzenie Jakuba Kowalskiego, lecz futbolówkę pewnie złapał Michał Buchalik.
10′ – Paweł Brożek w dogodnej sytuacji nie potrafił pokonać golkipera gości, piłkę do dobitki doszedł Maciej Jankowski, ale oddał strzał obok bramki.
13′ – Paweł Brożek zdobył bramkę, lecz chwilę wcześniej arbiter odgwizdał faul na Wiślakach, ewidentny błąd sędziego.
16′ – tuż przed polem karnym rzut wolny dla Wisły Kraków wykonał Łukasz Garguła, uderzył jednak nieznacznie obok bramki.
17′ – karny dla Wisły Kraków, w polu karnym sfaulowany został Maciej Jankowski.
17′ – żółtym kartonikiem ukarany został Marcin Malinowski .
18′ – Goool. Zdobywcą bramki z jedenastu metrów jest Rafał Boguski.
22′ – groźny strzał Marka Zieńczuka, ale piłka przeleciała nad bramką.
24′ – kolejny rzut rożny dla Niebieskich, jednak stałe fragmenty gry nie są dzisiaj ich mocną stroną.
26′ – Łukasz Burliga ładnie podał do Semira Stilićia, a ten uderzył nad poprzeczką.
27′ – dośrodkowanie Rafała Boguskiego trafia do golkipera Ruchu.
28′ – zamieszanie w polu karnym gości, lecz żaden z piłkarzy Wisły nie jest wstanie pokonać Buchalika.
29′ – chorzowianie zostali zepchnięci do defensywy, Boguski znowu oddał strzał.
31′ – Łukasz Burliga wrzucił piłkę wprost na głowę Łukasza Garguły, a ten niecelnie strzelił.
32′ – świetna interwencja Kamińskiego, kolejna próba Łukasza Garguły.
35′ – Marek Zieńczuk celnie strzelił po ziemi, piłkę pewnie złapał Michał Buchalik.
38′ – Arkadiusz Głowacki na rzut rożny. Bartłomiej Babiarz z kornera prosto w ręce Michała Buchalika.
41′ – statystyka fauli Wisła 7 – Ruch – 6.
43′ – Goool. Bartłomiej Babiarz zauważył dobrze ustawionego Daniela Dziwniela, a ten lewy defensor świetnie z bliskiej odległości pokonał Michała Buchalika.
45′ – sędzia Daniel Stefański kończy pierwszą połowę.

II połowa:

46′ – druga część meczu rozpoczęta przez Wisłę Kraków.
47′ – świetna okazja Pawła Brożka, jednak jego strzał przelatuje obok bramki.
51′ – Dariusz Dudka z rzutu wolnego wysoko nada bramką.
54′ – Maciej Sadlok z ponad 25. metrów uderzył, lecz bardzo niedokładnie.
55′ – z murawy zszedł Alan Uryga, a pojawił się Sarki.
56′ – zmiana w chorzowskim Ruchu, na boisku zameldował się Marcin Kuś w miejsce Michała Helika.
60′ – ładny strzał Łukasz Surmy, jednak dobrze piłkę sparował Michał Buchalik.
61′ – Paweł Brożek wychodził sam na sam z Buchalikiem, ale ten ostatni pewnie wybił futbolówkę spod nóg snajpera
63′ – Grzegorz Kuświk powinien zdobyć bramkę, jednak przestrzelił z kilku metrów. Powinno być 2:1 dla Ruchu.
65′ – Arkadiusz Głowacki groźnie dośrodkował, ale nikt nie dostawił nogi.
67′ – Grzegorz Kuświk zbyt lekko uderzył, ale jest rzut rożny dla Ruchu.
68′ – zmiana w Ruchu, na boisku pojawił się Michał Efir w miejsce Grzegorza Kuświka.
69′ – boisko opuścił Łukasz Garguła, swoją szansę otrzymał Tomasz Zając.
71′ – z dobrej strony już pokazał się Tomasz Zając, jego uderzenie zatrzymało się jednak na obrońcach z Chorzowa.
73′ – Goool. Ależ kontra Ruchu Chorzów, piłkę przejął Filip Starzyński, który szybko podał do Michała Efira, a ten mając dwóch obrońców na plecach.
zdobył bramkę.
77′ – Jakub Kowalski zszedł z boiska, a Kamil Włodyka.
79′ – Paweł Brożek groźnie uderzył kolanem bramkarza Krzysztofa Kamińskiego, ten nieruchomo leży na boisku.
81′ – znakomita okazja dla Pawła Brożka do zdobycia gola dla Wisły, ale piłka poleciała blisko słupka.
83′ – Goool. Wisła Kraków wyrównała, strzelcem bramki jest Paweł Brożek, asystę zaliczył Maciej Sadlok.
85′ – Głowacki dośrodkował w pole karne do Maciej Jankowskiego, ten jednak zbyt lekko uderzył.
90′ – cztery minuty doliczone.
90′ – konic meczu, podział punktów, wynik zasłużony, ciekawe widowisko.

Wisła: Michał Buchalik – Łukasz Burliga, Arkadiusz Głowacki, Dariusz Dudka, Maciej Sadlok – Łukasz Garguła, Alan Uryga (Sarki), Semir Stilić, Maciej Jankowski, Rafał Boguski – Paweł Brożek.

Ruch: Krzysztof Kamiński – Michał Helik (Marcin Kuś), Marcin Malinowski, Piotr Stawarczyk, Daniel Dziwniel – Jakub Kowalski, Bartłomiej Babiarz, Łukasz Surma, Filip Starzyński, Marek Zieńczuk – Grzegorz Kuświk