Wisła Kraków pokonała w sparingu MSK Żylinę. Grały także inne kluby Ekstraklasy

Wisła Kraków wygrała mecz sparingowy z liderem ligi słowackiej MSK Żyliną (2:1). Było to pierwsze zwycięstwo Białej Gwiazdy w tym roku.

Od początku spotkania to Wiślacy byli stroną dominującą. Pierwszą bramkę zdobyli w 28. minucie spotkania, kiedy to rozpędzony Patryk Małecki zagrał piłkę w pole karne, a niepilnowany Rafał Boguski skierował ją do siatki z niewielkiej odległości. Wynik ten utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron mecz nieco bardziej się wyrównał. Coraz częściej zagrażać zaczęła drużyna Żyliny, jednak to Wisła zdobyła kolejną bramkę. Jej autorem został Jakub Bartosz, który wygrał pojedynek biegowy ze słowackim obrońcą i skierował piłkę w samo okienko bramki. Dosłownie chwilę później było już jednak 2:1, gdyż trafienie samobójcze zaliczył zawodnik Wisły, Tomasz Cywka. Pomimo ataków ze strony rywala, nie udało im się doprowadzić do wyrównania i spotkanie zakończyło się pierwszym pod wodzą trenera Kiko Ramireza zwycięstwem Wisły Kraków.

Wisła Kraków 2:1 MSK Żylina (1:0)

1:0 28′ Rafał Boguski

2:0 73′ Jakub Bartosz

2:1 75′ Tomasz Cywka (samobój)

Wisła Kraków: Miśkiewicz – Sadlok (Spicić 44’), Gonzalez, Głowacki, Cywka – Popović (Zachara 66’) – Małecki (Uryga 76’), Mączyński, Brlek, Boguski (Bartosz 66’) – Ondrasek (Brożek 66’)

MSK Żylina: Mandous – Šušolík, Kaša (Králik 46’), Hancko, Holúbek (Letić 46’) –  Jánošík, Klec (Škvarka 80’), Tortolero (Káčer 46’),  Vallo (Hlohovský 60’) – Gerebenits (Haskić 60’)