Wisła Kraków ma nowego sponsora

Wisła Kraków po wygranym meczu / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Wisła Kraków poprawi swoją sytuację finansową. A przynajmniej wiele na to wskazuje. Jarosław Królewski, jeden ze współwłaścicieli krakowskiego klubu, poinformował na swoich mediach społecznościowych o nowej umowie sponsorskiej. Na jej mocy Wisła może zyskać duże wsparcie finansowe.

Wisła Kraków w ostatnich latach nie miała się najlepiej. Klub stał nad przepaścią. Niewiele dzieliło go od upadku. Pomocy krakowskiej drużynie udzieliło wielu fanów futbolu. Wśród nich był nawet były prezes Legii Warszawa – Bogusław Leśniodorski. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, Wisła uniknęła bankructwa i ma teraz szansę powoli wracać na właściwe tory. Powrót ten nie idzie tak gładko, jak życzyliby sobie tego piłkarze, działacze i kibice. Ale Jarosław Królewski poinformował o kolejnym kroku, który może Wiśle pomóc.

Mowa tu mianowicie o nowym sponsorze. Nazwę firmy, która dorzuci się do budżetu Białej Gwiazdy poznamy we wtorek. Królewski na swoim Twitterze napisał, że niebawem na koszulkach Wisły Kraków pojawi się logo firmy działającej w branży IT. Mowa tu o przedsiębiorstwie, które wyceniane jest na ponad 9 miliardów funtów. Jest to jeden z globalnych liderów w branży oprogramowania przemysłowego.

Królewski dodał też, że będzie to największa firma z branży, której logo pojawiło się na koszulkach polskiej drużyny.

W swoim komunikacie podkreślił także, że jest to kolejny etap odzyskiwania dawnego blasku przez krakowską drużynę. Wspomniał też, że jest to możliwe dzięki zaangażowaniu osób zarządzających, partnerów biznesowych oraz społeczności skupionej wokół klubu.

Wisła Kraków jest daleka od formy, z której ją pamiętamy. Sezon 2020/2021 w Ekstraklasie zakończyła na 13 pozycji z zaledwie 33 punktami na koncie. Mimo to udało im się być najlepszą drużyną w Krakowie. Ich lokalny rywal, Cracovia, zakończyła sezon z dorobkiem 32 punktów. Należy jednak wspomnieć, że sąsiedzi Białej Gwiazdy zaczynali sezon z karą punktową, gdyby nie ona, byliby w tabeli o kilka pozycji wyżej.

Nowy sponsor Wisły Kraków nie będzie jej głównym partnerem i nie będzie zajmował centralnego miejsca na koszulce. Tam najprawdopodobniej nadal widnieć będzie logotyp bukmachera LV Bet.


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.