Willian w ostatnich minutach ratuje Chelsea! Remis w hicie kolejki

W hicie 13. kolejki Premier League, Liverpool zremisował z Chelsea 1-1. Gospodarze dzięki trafieniu Mohameda Salaha prowadzili od 65. minuty. 20 minut później wyrównał Brazylijczyk Willian.

Liverpool, dla którego to spotkanie było szansą na wyprzedzenia w tabeli Tottenhamu i wejście do pierwszej czwórki, ofensywnie rozpoczął mecz. Od pierwszych minut The Blues większość czasu spędzali na własnej połowie. Gospodarze, w przeciwieństwie do swoich rywali nie stworzyli sobie jednak żadnej 100-procentowej sytuacji. W 21. minucie dobrym strzałem z dystansu popisał się Eden Hazard, lecz dobrze interweniował Mignolet. Dwie minuty później Belg znów znalazł się w centrum uwagi, gdyż powstrzymał Drinkwatera w sytuacji sam na sam.The Reds kilka minut przed końcem pierwszej połowy mogli wyjść na prowadzenie, lecz piłka po strzale Salaha przeleciała tuż obok słupka.

Pierwsze minuty drugiej części spotkania minęły pod znakiem wymuszenia rzutów karnych przez piłkarzy obu ekip. Kilka razy w polu karnym Liverpoolu, czy Chelsea któryś z piłkarzy padał na murawę, lecz Michael Oliver słusznie nie odgwizdywał jedenastek.W 65. minucie zakotłowało się w polu karnym londyńczyków. Sytuacje wykorzystał Oxlade-Chamberlein, który końcem buta trącił piłkę do niekrytego Mohameda Salaha. Egipcjanin bez problemu pokonał Thibaulta Courtoisa i tym samym wyprowadził LFC na prowadzenie strzelając gola swojej byłej drużynie. 25-latek pokazał jednak swój szacunek do klubu ze Stamford Bridge i nie świętował ważnego trafienia.Trzy minuty później szansę do wyrównania miał Alvaro Morata. Piłka trafiła pod nogi Hiszpana, lecz ten w nią nie trafił.Podopieczni Jurgena Kloppa już w 81. minucie mogli zamknąć ten mecz. Mohamed Salah miałby 100-procentową sytuację, lecz w ostatniej chwili podanie przeciął Cesar Azpilicueta. W 85. minucie goście rzutem na taśmę wyrównali stan spotkania. Willian chciał dośrodkować na głowę Alvaro Moraty, lecz wyszedł mu z tego ekstraklasowy centrostrzał, który zmylił Simona MIgnoleta. Salah rozpoczął strzelanie i mógł także je zamknąć. W 91. minucie dobrze uderzył sprzed pola karnego, lecz tym razem Thibault Courtois nie dał pokonać się Egipcjaninowi.

25.11.2017r., 13. kolejka Premier League, Anglia, Liverpool (Anfield), 53 225 widzów

Liverpool – Chelsea 1:1 (0:0)

65′ Salah 85’Willian

Liverpool: Mignolet – Gomez, Matip, Klavan, Moreno – Oxlade-Chamberlain (89′ Mane), Henderson, Milner – Salah, Sturridge (67′ Wijnaldum), Coutinho (89′ Lallana)

Chelsea: Courtois – Azpilicueta, Christensen, Cahill – Zappacosta (83′ Willian), Drinkwater (74′ Fabregas), Kante, Bakayoko, Alonso – Hazard – Morata