Wilki w ćwierćfinale Ligi Europejskiej! (+ VIDEO)

VFL Wolfsburg po ciężkim boju na Giuseppe Meazza San Siro w Mediolanie pokonuje włoski Inter 2:1 i przechodzi do następnej rundy. Bramki dla gości strzelili David Caliguri i Nicklas Bendtner, zaś dla Interu Rodrigo Palacio. W pierwszym spotkaniu na Volkswagen-Arena padł wynik 3:1.

Roberto Mancini na mecz z Wolfsburgiem wystawił mocną jedenastkę, ale zabrakło w niej Xherdana Shaqiriego, zastąpił go Kovacić. Wynik z pierwszego spotkania oznaczał, że aby awansować Inter musiał od początku spotkania ruszyć do ataku i tak też się stało. W pierwszych 20 minutach gospodarze wyraźnie przeważali, ale nie przekładało się to na strzały. Jedyną dobrą okazję miał Hernanes w 6 minucie, kiedy zdecydował się na strzał z dystansu, ale Benaglio nie dał się zaskoczyć i obronił uderzenie Brazylijczyka. Nerrazzurri wychodzili wysokim pressingiem i szybko przejmowali futbolówkę, ale taka taktyka skutkowała tym, że zespół Manciniego był narażony na kontrataki. Z czasem niemiecki zespół zaczął dochodzić do głosu. Pierwszą okazję zmarnował Caliguri, następnie Carizzo, bramkarz Interu wyłuskał spod nóg Dosta piłkę. Po 24 minutach było 1:0 dla Wolfsburga! Klose popisał się długim podaniem do Kevina de Bruyne. Belg szybko opanował futbolówkę i natychmiast zagrał w pole karne do Caliguriego. Niemiec z pierwszej piłki oddał strzał, piłka odbiła się jeszcze od dłoni Carizzo i wpadła do bramki Interu. Od tej pory żeby Mediolańczycy, aby doprowadzić do dogrywki potrzebowali 3 bramek. Sytuacja była beznadziejna, więc Inter nie miał nic do stracenia i nadal próbował sforsować linię obrony rywala, która tego dnia była bardzo szczelna. Gospodarze mogli odpowiedzieć w 36 minucie, ale Kovacić, mimo przedostania się w pole karne przeciwnika nie zdołał trafić do w bramkę Wilków. Piłka po strzale Chorwata minęła bramkę Benaglio i od bramki rozpoczynał Wolfsburg. Jeszcze lepszą okazję, tuż przed przerwą miał Freddy Guarin! Rodrigo Palacio dośrodkowywał w pole karne, obrońcy próbowali wybić piłkę, ale zrobili to na tyle nie udolnie, że futbolówka trafiła pod nogi Guarina. Kolumbijczyk z kilku metrów fatalnie się pomylił i uderzył wprost w interweniującego Benaglio. Chwilę po tym Mark Clattenburg zakończył pierwszą połowę i to goście schodzili do szatni z uśmiechem na ustach.

Druga połowa zaczęła się tak jak pierwsza. Znów to Inter dyktował tempo gry utrzymując się przy piłce, ale piłkarze Roberto Manciniego nie potrafili zagrozić bramce Davida Benaglio. W 65 minucie Rodrigo Palacio mógł zdobyć kontaktowego gola. Argentyńczyk zdecydował się na indywidualny rajd zakończony uderzeniem w lewy dolny róg bramki Wolfsburga, ale wspaniałą paradą popisał się Benaglio wybijając piłkę na rzut rożny. Szwajcarski bramkarz był tego wieczoru w wybornej dyspozycji. 180 sekund później dobrą okazję miał Hernanes, ale piłka po strzale Brazylijczyka z numerem 88 na plecach minimalnie minęła prawy słupek bramki przyjezdnych. To co nie udało się w dwóch poprzednich akcjach udało się w 71 minucie! Hernanes, który kilka minut wcześniej zmarnował okazję na zdobycie gola tym razem genialnie zagrał do Palacio, przerzucając piłkę nad obrońcami Wolfsburga. Argentyńczykowi nie pozostało nic innego jak wpakować futbolówkę do bramki Benaglio i na San Siro w Mediolanie wróciła nadzieja na awans do ćwierćfinału Ligi Europy. Inter potrzebował żeby doprowadzić do dogrywki musiał strzelić jeszcze dwie bramki, ale nie był wstanie więcej bramek. Mało tego, to Wolfsburg zadał ostateczny cios, a dokładnie dwójka rezerwowych, która pojawiła się na placu gry w drugiej połowie.  Na zegarze była 89 minuta. Maxiimilian Arnold otrzymał podanie w pole karne i szybko zagrał do Bendtnera. Rezerwowy napastnik Wilków nie zmarnował podania od Arnolda i mocnym strzałem pokonał Carizzo. To był ostatni akcent tego spotkania i chwilę później sędzia Mark Clattenburg zakończył zmagania na San Siro w Mediolanie.

Wygrana Wolfsurgu 5:2 w dwumeczu oznacza, że podopieczni Dietera Heckinga awansowali do 1/4 finału rozgrywek i obok Bayernu są jedyną niemiecką drużyną występująca w europejskich pucharach. Natomiast Interowi pozostaje jedynie gra w Serie A, gdzie po 27 kolejkach zespół Manciniego ma 35 oczek i traci 8 punktów do miejsca premiowanego grą w kwalifikacjach do Ligi Europy.

Inter Mediolan 1:2 VFL Wolfsburg – 19.03.2015 (21:05)

0:1, D. Caliguri 24′

1:1, R. Palacio 71′

1:2, N. Bendtner 89′

Kartki:

Medel -de Bruyne, Arnold

Inter Mediolan: J. Carizzo – D. Santon, Juan, A. Ranocchia, H. Campagnaro (D. D’Ambrosio 68′) – G. Medel, F. Guarin, Hernanes – Kovacić (Z. Kuzmanović 55′), M. Icardi, R. Palacio.

VFL Wolfsburg: D. Benaglio – C. Trasch, T. Klose, R. Knoche, R. Rodriguez – J. Guilavogui, L. Gustavo, Vieirinha (M. Arnold 85′), D. Caliguri (I. Perisić 73′), K. de Bruyne – B. Dost (N. Bendtner 64′).