

Wieteska, Żurkowski i Szymański odpowiedzieli na pytania dziennikarzy przed meczem z Argentyną
Na dzisiejszej konferencji prasowej z pytaniami od dziennikarzy musieli się zmierzyć: Mateusz Wieteska, Szymon Żurkowski oraz Damian Szymański. O to co trzej reprezentanci Polski powiedzieli przed środowym spotkaniem z Argentyną.
Mateusz Wieteska:
-Atmosfera jest bardzo dobra, jesteśmy zgraną ekipą. Razem spędzamy miło czas. Nie ma żadnych grupek, jesteśmy fajnie zgranym zespołem. Ofensywa całej Argentyny może robić wrażenie. Musimy być skoncentrowani w obronie, ale na pewno będziemy dobrze przygotowani do tego meczu. Messi to jeden z najlepszych piłkarzy na świecie. Trzeba grać przy nim blisko, nie dawać mu wiele miejsca do rozgrywania, prowadzenia piłki. On w każdej sekundzie może zagrać taką piłkę, która może stworzyć zagrożenie.
Szymon Żurkowski
-Jesteśmy zgraną drużyną, każdy kibicuje każdemu i to jest najważniejsze. To, że wygrywamy to jest najważniejsze. Wiara jest, tak jak powiedział wcześniej Mateusz, każdy kto jest na ławce jest gotowy, żeby wejść i dać z siebie sto procent na boisku.
Damian Szymański
-Czy powołanie na MŚ to było dla mnie zaskoczenie? Było, ale od trzech lat gram cały czas w regeneracji. Cieszę się, że tu jestem i chciałbym jak najlepiej wykorzystać dla siebie i pomóc pomocy. Trener Czesław Michniewicz wyjaśnił moją obecność. Selekcjoner był na moim derbowym meczu, widział mnie z bliska, zagrałem wtedy jedno z lepszych spotkań w klubie.
Podopieczni Czesława Michniewicza rozegrają ostatni mecz w grupie już w najbliższą środę o godzinie 20:00 z reprezentacją Argentyny. Stawką będzie awans do 1/16 fazy turnieju. Po 2 kolejkach w grupie C Polska jest liderem z czterema punktami, natomiast Argentyńczycy zajmuje drugie miejsce ze zdobyczą trzech punktów.
Źródło: Łączy Nas Piłka
-
AktualnościFIFA: zwycięski gol Anglii z Norwegią był prawidłowy – analiza nie wykazała kontaktu z instalacjąNowacki / 12 lipca 2026, 13:14
-


AktualnościJude Bellingham odpowiada Thomasowi Tuchelowi po awansie Anglii: „Trzeba być bardziej pozytywnym”Nowacki / 12 lipca 2026, 13:07
-


AktualnościArgentyna pokonała Szwajcarię 3:1 po dogrywce i awansowała do półfinału. Scaloni: „Dziś dużo cierpieliśmy”Nowacki / 12 lipca 2026, 12:47
-


AktualnościArgentyna - Szwajcaria oceny pomeczowe (12.07.2026)Nowacki / 12 lipca 2026, 5:58
-

AktualnościStatystyki z meczu Argentyna - Szwajcaria. Liczby i dane po meczu (12.07.2026)Nowacki / 12 lipca 2026, 5:46
-

AktualnościOceny piłkarzy po spotkaniu Norwegia - Anglia (11.07.2026)Nowacki / 12 lipca 2026, 2:08





































