Wielkie przełamanie Stali Mielec w Łodzi

Stal Mielec

Twitter/PKO Ekstraklasa

Stal Mielec wygrała pierwsze spotkanie w PKO BP Ekstraklasie od 4 listopada. Podopieczni Kamila Kieresia po bramkach Ciepieli i Maka pokonali w Łodzi tamtejszy Widzew 2:0. Dla gospodarzy była to trzecia porażka z rzędu.

Pierwsza połowa świetnie ułożyła się dla drużyny z Mielca. W 10. minucie Marcin Flis miał bardzo dużo miejsca na wysokości pola karnego, dobrze dośrodkował, a Bartłomiej Ciepiela dołożył prawą stopę trafiając w samo okienko bramki Ravasa. W ten sposób wypożyczony z Legii młodzieżowiec Stali zdobył swoją pierwszą bramkę w Ekstraklasie. Widzew przejął kontrolę, ale do przerwy z wyjątkiem jednego słupka po strzale Pawłowskiego, nie potrafił zagrozić bramce Mrozka. W 22. minucie boisko z powodu kontuzji opuścił wahadłowy Stali, Fabian Hiszpański. W jego miejsce wszedł Maciej Wolski.

Druga część spotkania była niemal kopią tego, co działo się przed przerwą. W 52. minucie Stal miała rzut rożny, po którym piłka znalazła się pod nogą Mateusza Maka. Ten strzałem z 16. metrów pokonał Ravasa i podwyższył wynik spotkania ma 2:0. Świetną sytuację na gola kontaktowego miał chwilę później Bartłomiej Pawłowski, ale piłkę z linii brakowej wybił Wolski. Obrazu gry Widzewa nie zmieniły zmiany przeprowadzone przez trenera Niedźwiedzia, który musiał pogodzić się z trzecią porażką z rzędu.