Wielki mecz Realu Madryt w finale Ligi Mistrzów

Na ten wieczór kibicie futbolu czekali z utęsknieniem. Na boisku w Cardiff spotkały się dwaj mistrzowie swoich krajów – Juventus Turyn oraz Real Madryt.

Królewscy mieli ochotę na obronę tytułu i dwunasty tryumf w tych rozgrywkach w historii. Natomiast Stara Dama po raz ostatni smak zwycięstwa w Lidze Mistrzów poczuła w 1996 roku pokonując po rzutach karnych Ajax Amsterdam. Na trybunach zgromadziło się sporo osobistości, nawet sam król Hiszpanii Juan Carlos.

Od pierwszych minut Juventus Turyn odważnie zaatakował rywali. Pierwszy sygnał dał środkowy pomocnik, Miralem Pjanić oddając ładny strzał w światło bramki. Przez pierwszy kwadrans podopieczni Zinedine Zidana jedynie starali się przeciwstawić przeciwnikom.

Pierwszą składną akcję Real Madryt przeprowadził w 20. minucie. W polu karnym Dani Carvajal z pierwszej piłki podał do niepilnowanego Cristiano Ronaldo, a ten silnym, płaskim strzałem pokonał Gianluigiego Buffona. Zarazem była to 500. bramka Królewskich w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Nie trzeba było czekać długo na odpowiedź Juventusu Turyn. Gonzalo Higuain odegrał piłkę w polu karnym do Mario Mandżukicia, a ten fantastyczną przewrotką pokonał zaskoczonego Keylora Navasa.

Drugą połowę o wiele lepiej rozpoczął Real, zaś Juventus był apatyczny. W 61. minucie na prowadzenie Hiszpanów wyprowadził pomocnik – Casemiro. Brazylijczyk z ponad dwudziestu metrów posłał bombę w stronę bramki, po drodze futbolówka odbiła się jeszcze od Samiego Khediry.

W tej sytuacji ekipa Massimiliano Allegriego musiała jeszcze ostrzej zaatakować. W 64. minucie kiedy wydawało się, że piłka opuści boisko dotarł do niej Luka Modrić, a zza pleców defensorów Juve wyskoczył Cristiano Ronaldo i z bliskiej odległości podwyższył na 3:1. Wynik w 90. minucie ustalił Marco Asensio, który wykorzystał podanie od Marcelo.

Turyńczycy kończyli spotkanie w osłabieniu, ponieważ w końcówce czerwoną kartkę ujrzał Cuadrado, który sfaulował Sergio Ramosa.

Zatem Real Madryt jest pierwszym zespołem w historii Ligi Mistrzów, któremu udało się obronić trofeum.

Juventus Turyn – Real Madryt 1:4 (1:1)
Mandżukić 27′ – Ronaldo 20′ 64′, Casemiro 61′, Asensio 90′

Juventus: Buffon – Barzagli (Cuadrado), Bonucci, Chiellini – Alves, Khedira, Pjanić (Marchisio), Sandro – Dybala (Lemina) – Higuain, Mandżukić

Real: Navas: Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo – Modrić, Casemiro, Kroos (Morata), Isco (Asensio) – Benzema (Bale), Cristiano