Wielki come back Bastii!

Prowadzona przez nowego szkoleniowca – Claude’a Makelele Bastia sprawiła niemałą niespodziankę, odbierając punkty Olympique Marsylii. Mimo, że Marsylczycy prowadzili już 3:1, zremisowali mecz 3:3.

Wynik spotkania otworzył Christopher Maboulou, który strzałem z dystansu pokonał bramkarza Marsylii. W odpowiedzi wyrównującego gola, 3 minuty później, strzelił Andre-Pierre Gignac po dośrodkowaniu Dmitri Payeta. Chwilę później goście cieszyli się z prowadzenia, gdyż samobójcze trafienie zaliczył Romaric. W 63. minucie Gignac wykorzystał jedenastkę i wydawało się, że piłkarze Biesly mają mecz pod kontrolą. Nic bardziej mylnego. 4 minuty później od bramki Gignaca, kontaktowego gola zdobył Gadji Tallo. Do remisu doprowadził Maboulou, który zdobył swojego drugiego gola w meczu.

SC Bastia – Olympique Marsylia 3:3 (1:2)
Gol 1:0 Maboulou 9′
Gol 1:1 Gignac 12′
Gol 1:2 Romaric (sam.) 17′
Gol 1:3 Gignac (k.) 62′
Gol 2:3 Tallo 66′
Gol 3:3 Maboulou 73′