Więcej Ukraińców na polskich boiskach? Cezary Kulesza zapowiedział zniesienie limitu cudzoziemców

PZPN

pzpn.pl


Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza zapowiedział zniesienie limitu cudzoziemców dla Ukraińców na wszystkich szczeblach rozgrywkowych w kraju.

Cały piłkarski świat solidaryzuje się z pogrążoną w głębokim kryzysie Ukrainą. Przypomnijmy, wczoraj około godziny 5 rano rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę. Liczba ofiar śmiertelnych lub rannych rośnie z godziny na godzinę, a wojska Władimira Putina zdobywają kolejne punkty strategiczne. Nasi wschodni sąsiedzi pośpiesznie opuszczają swoje domy, stojąc w kilkugodzinnych korkach.

Prezes PZPN-u Cezary Kulesza, podobnie jak większość społeczeństwa, nie pozostaje obojętny na cierpienie Ukraińców i wyciąga w ich stronę pomocną dłoń. Były włodarz Jagiellonii Białystok na najbliższym posiedzeniu zarządu złoży wniosek, aby Ukraińcy nie byli wliczani do limitu cudzoziemców spoza krajów Unii Europejskiej na wszystkich szczeblach rozgrywkowych w kraju.

Kulesza o swoim planie poinformował za pośrednictwem Twittera.

Na najbliższym posiedzeniu Zarządu PZPN zgłoszę wniosek, aby Ukraińcy nie byli wliczani do limitu cudzoziemców spoza krajów UE. Dla wszystkich szczebli rozgrywek piłkarskich. Dzięki temu zwiększymy ich szanse na znalezienie klubów w Polsce w tym trudnym czasie – napisał.

Wczoraj prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował o wprowadzeniu powszechnej mobilizacji wojskowej dla mężczyzn od 18 do 60 roku życia.

Sytuacja u naszych wschodnich sąsiadów jest bardzo dynamiczna. Na łamach portalu pilkarskiswiat.com będziemy na bieżąco informować o sytuacji na Ukrainie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.