Widzew Łódź znalazł nowego szkoleniowca

arka.gdynia.pl

47-letni Zbigniew Smółka został nowym szkoleniowcem drugoligowego Widzewa Łódź. W kwietniu po remisie z Lechią Gdańsk zwolniono go z Arki Gdynia, która ostatecznie utrzymała się w Lotto Ekstraklasie.

Jeszcze kilka miesięcy temu wszystko wskazywało, że Widzew Łódź wywalczy awans na zaplecze ekstraklasy, lecz liczne remisy sprawiły, iż cel nie został zrealizowany. – Pozyskaliśmy trenera, który ma na koncie pracę na najwyższym szczeblu rozgrywkowym, ale zna też doskonale realia niższych lig, dlatego wierzymy, że poradzi sobie w Widzewie. Zbigniew Smółka rozumie sytuację, w jakiej znajduje się nasz klub i przedstawił nam plan budowy i prowadzenia zespołu, który jest zgodny z wizją naszego pionu sportowego. Liczymy na owocną współpracę, która przełoży się na spełnienie oczekiwań sportowych całego środowiska – podkreśla Jakub Kaczorowski, prezes Widzewa.

Zbigniew Smółka związał się rocznym kontraktem z łódzkim Widzewem. Jeśli jego zawodnicy uzyskają awans do Fortuny 1. Ligi, to jego kontrakt zostanie przedłużony o kolejne dwanaście miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi