Wesley Fofana uzgodnił warunki kontraktu z Chelsea

Chelsea uzgodniła warunki kontraktu z Wesley’em Fofaną. Piłkarz występujący w drużynie Leicester City czeka na zielone światło, które umożliwi mu transfer do rywala z Premier League.

Zarówno pierwsza, jak i druga oferta odpowiednio w wysokości 60 oraz 65 milionów funtów została odrzucona przez włodarzy popularnych Lisów.

Tuż przed otwarciem letniego okienka transferowego Leicester City nie rozważało sprzedaży 21-letniego środkowego obrońcę, niestety w miarę upływu czasu sytuacja uległa zmianie. Lisy wyceniają swojego piłkarza na kwotę 80 milionów funtów i wiele wskazuje na to, że wkrótce zmieni swoje otoczenie.

Fofana w marcu podpisał nową, pięcioletnią umowę z Leicester City jest zainteresowany dołączeniem do Chelsea, co wiąże się z podwyżką wynagrodzenia do około 200 tysięcy funtów tygodniowo. Z pewnością w ciągu kilku najbliższych dni wyjaśni się przyszłość środkowego obrońcy.

Jak wiadomo do Londynu z Napoli przybył Kalidou Koulibaly za kwotę 34 milionów funtów, a ostatnio Marc Cucurella. Były piłkarz Brighton dołączył do drużyny Thomasa Tuchela za kwotę 62 milionów funtów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.