Werder zostaje w Bundeslidze!

Bundesliga

W rewanżowym spotkaniu barażowym o prawo gry w niemieckiej Bundeslidze Werder Brema zremisował z  1. FC Heidenheim 2:2 (0:0) i zapewnił sobie miejsce w Bundeslidze w przyszłym sezonie.

Pierwszą bramką w tym spotkaniu było samobójcze trafienie w wykonaniu Normana Theuerkaufa w 3. minucie meczu. Obrońca gospodarzy chciał wykopać futbolówkę na rzut rożny, lecz niefortunnie uderzył ją w taki sposób, że trafiła do bramki strzeżonej przez Müllera. Kiedy wszyscy myśleli, że to Werder utrzyma swoje prowadzenie do końca,  w 85. minucie niespodziewanie padła bramka dla gospodarzy autorstwa Tima Kleindiensta. Niesamowite emocje zapewnili piłkarze w końcówce tego spotkania, ponieważ w doliczonym czasie gry padły kolejne dwa gole. Najpierw Augustinsson dla Werderu, a trzy minuty później, drugą swoją bramkę w tym meczu zdobył Kleindienst. Wynik końcowy (2:2) oznaczał utrzymanie się Werderu w Bundeslidze.

6 lipca 2020, rewanżowy mecz barażowy o Bundesligę, Heidenheim(Voith-Arena), Frekwencja: bez udziału publiczności

1. FC Heidenheim – Werder Brema 2:2 (0:1)

Theuerkauf (sam.) 3′ Kleindienst 85′ 90+7, Augustinsson 90+4

1.FC Heidenheim 1846:  K. Müller – Busch (78. Multhaup), Mainka, Beermann, Theuerkauf – Schnatterer (C) (46. Otto), Griesbeck, Dorsch (67. Sessa), Leipertz (68. Mohr) – Kleindienst, Thomalla (46. Schimmer)

Werder Brema: Pavlenka – Gebre Selassie, Veljković (69. Langkamp), Vogt, Friedl – M. Eggestein, Claassen (C), Augustinsson – Ōsako (68. Bartels) – Rašica (80. Füllkrug), Sargent (88. Groß).

Żółte kartki: Dorsch, Multhaup – Augustinsson, Claassen

Sędzia: Felix Brych