WBA remisuje z Newcastle. Minuty Krychowiaka

mirror.co.uk

West Bromwich Albion dość pechowo zremisowało 2:2 z Newcastle. Na ostatnie kilka minut na boisko wszedł Grzegorz Krychowiak.

Groźnie było już w 19 minucie gdy Matt Ritchie, zabawił się na prawej stronie boiska i posłał dośrodkowanie w pole karne. Okazało się jednak zbyt głębokie, ale doszło do nieporozumienia między Benem Fosterem, a Ahmedem Heghazym. Na szczęście dla WBA Egipcjanin najszybciej dopadł do bezpańskiej piłki. W odpowiedzi groźnie uderzał Salomon Rondon, jednak uderzył z 20 metrów minimalnie za wysoko.

Pod koniec pierwszej połowy Hal Robson-Kanu przebudził się i trzykrotnie zagroził bramce gości. Za pierwszym razem jego strzał głową wybronił Karl Darlow. Chwilę później mimo asysty dwóch obrońców dopadł do piłki zagranej wzdłuż linii bramkowej, jednak minimalnie chybił. Nie pomylił się w doliczonym czasie gry kończąc głową świetne dośrodkowanie Kierana Giebbsa.

Jakby tego było dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy, WBA podwyższyło, po tym jak Matt Phillips dośrodkował na dalszy słupek, akcję zamknął kompletnie niepilnowany Sam Field.

Jednak już trzy minuty później Ciaran Clark wyskoczył najwyżej do dośrodkowania Matta Ritchiego i wlał nadzieję w serca “Srok”. Mimo kilku kolejnych ataków, w tym doskonałej sytuacji Ritchiego, który z pięciu metrów uderzył prosto w Bena Fostera, nie udawało się gościom doprowadzić do remisu. To zmieniło się w 83 minucie, gdy (a jak że inaczej) Matt Ritchie posłał mocne podanie na wysokości kolan z rzutu wolnego w pole karne, a piłka odbiła się od Jonny’ego Evansa i wpadła do bramki, myląc Fostera.

West Bromwich Albion – Newcastle 2:2 (1:0)

Bramki: 45 + 1′ Hal Robson-Kanu, 56′ Sam Field – 59′ Ciaran Clark, 83′ Jonny Evans (sam)

WBA: Foster – Nyom, Heghazy, Evans, Gibbs (80′ McClean), Phillips, Livermore, Barry (67′ Yacob), Field (84′ Krychowiak), Robson-Kanu, Rondon

Newcastle: Darlow – Yedlin, Lejeune, Clark, Mbemba, Hayden (80′ Shelvey), Merino, Jacob, Murphy (64′ Aarons), Ayoze Perez, Ritchie, Joselu (73′ Mitrović)