Waśkiewicz nowym prezesem Górnika

Zbigniew Waśkiewicz został nowym prezesem Górnika Zabrze – poinformowała oficjalna strona klubu. Do tej pory Waśkiewicz był prezesem Polskiego Związku Biathlonowego oraz członkiem Rady Nadzorczej Górnika, z czego zrezygnował wraz z Aleksandrem Ćwikiem.


– Moja decyzja nie była łatwa. Związek biathlonowy zostawiam w dobrej kondycji organizacyjnej i finansowej. Od dziś mój kontakt z tą dyscypliną będzie tylko formalny do połowy czerwca. Mężczyzna potrzebuje wyzwań. Na stu zapytanych na ulicy, 99 chciałoby spróbować bycia prezesem takiego klubu. Łatwo nie będzie, czas nie jest najlepszy, atmosfera wokół Górnika nie jest dobra – stwierdził Waśkiewicz podczas konferencji prasowej.


– Przede wszystkim Górnik musi zacząć wydawać tyle, na ile go stać. W klubie od lat kontraktowano piłkarzy bez zabezpieczenia finansowego. To spowodowało obecną trudną sytuację klubu. Brakowało wizji Górnika. W planie naprawczym można przeczytać tylko o restrukturyzacji finansowej, a nie ma w nim nic o budowie zespołu… A ja wizję Górnika mam! – zapowiedział w wywiadzie dla serwisu slask.sport.pl.

– Niektórzy kojarzą go tylko z Justyną Kowalczyk i biathlonem, ale ma też bardzo duże doświadczenie związane z futbolem, nie tylko z racji pracy w AWF-ie. Szukaliśmy człowieka, który zna i czuje sport, ma autorytet, kontakty – także biznesowe i potrafi sportem zarządzać. Zbigniew Waśkiewicz wszystkie te cechy posiada, wszędzie się jego pomysły sprawdzały – uzasadnił dokonany w czwartek wybór Krzysztof Lewandowski, wiceprezydent Zabrza, które jest udziałowcem Górnika.

 

Źródło: własne/wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.