Warta Poznań: Małek zaczął treningi z pierwszą drużyną

wartapoznan.pl

Niespełna 18-letni Filip Małek od poniedziałku rozpocznie treningi pod okiem Piotra Tworka. Obrońca z drużyny juniorów Warty Poznań brał już udział w testach wydolnościowych i sprawnościowych pierwszego zespołu.

Filip Małek jest graczem objętym programem Warta Talent. Program jest stworzony z myślą o największych talentach Akademii Zielonych.

Kilka dni temu potwierdzono dwa pierwsze transfery do klubu. Pierwszym z nich był Jakub Apolinarski, który dołączy do zespołu na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Rakowa Częstochowa. Drugim zawodnikiem, który zasilił szeregi Warty Poznań jest Mateusz Szczepaniak. Napastnik trafił na Drogę Dębińską na zasadzie wolnego transferu.

Kolejnym zawodnikiem jest Filip Małek. Młody obrońca Warty jednak trenował już kiedyś z pierwszą drużyną. Małek brał udział w zajęciach z trenerem Tworkiem na początku października.

– Filip Małek będzie pracował wraz z pierwszą drużyną w czasie okresu przygotowawczego – powiedział Piotr Tworek i wyjaśnił, iż nastolatek dopiero walczy o to, żeby znaleźć się w kadrze Warty na rundę rewanżową.

– Mamy propozycje przetestowania kilku młodych zawodników. Uważam, że ta liga to idealne miejsce dla młodych zawodników, wkraczających dopiero do piłki seniorskiej. Będziemy obserwowali tych graczy i jeżeli któryś z nich będzie pasował do naszej taktyki, filozofii grania, to wtedy niewykluczone, że zostanie w naszym zespole – dodał szkoleniowiec lidera I Ligi.

Źródło: Warta Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi