Walka o pozostanie w Serie A trwa. Nic nie jest przesądzone

Nahitan Nández

Ac Milan - Cagliari Calcio Nahitan Nandez of Cagliari Calcio during warm up before the Serie A match between Ac Milan and Cagliari Calcio. Milano Stadio Giuseppe Meazza Italy Copyright: xMarcoxCanonierox

Na dwie kolejki przed końcem sezonu w Serie A aż sześć drużyn z dolnej połowy tabeli nie może być pewne utrzymania.

Cagliari w niedzielnym meczu z Salernitaną wyrównało w 99. minucie na 1:1. Wynik ten postawił wszystko na głowie. Żadna z drużyn nie może być bowiem przekonana ani o spadku, ani o utrzymaniu.

Venezia pokonała Bolognę 4:3 dzięki czemu matematycznie nie są zdegradowani. Z kolei Sampdoria i Spezia potrzebują tylko dwóch punktów, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo. Przed nimi jednak trudna przeprawa.

“Blucerchiati” zmierzą się z Fiorentiną i Interem, a Spezia z Udinese i Napoli. Salernitana ma jeden punkt przewagi nad strefą spadkową, a jej pozostałe mecze to spotkania z Empoli i Udinese. Cagliari będzie gościć Inter, który walczy o Scudetto, a ostatni mecz rozegra na wyjeździe z Venezią. Genoa odwiedzi Neapol a potem zagra u siebie z Bologną. Venezia oprócz Cagliari zagra z Romą.

W Serie A, jeśli dwie drużyny mają tyle samo punktów, to o tym, która zajmie wyższą pozycję, decyduje bilans bramkowy.