“W świecie Zlatana nie ma miejsca na rasizm” – odpowiada Ibrahimović

goal.com

Zlatan Ibrahimović broni się przed oskarżeniami o rasistowskie komentarze pod adresem Romelu Lukaku. Szwed twierdzi, że nie ma miejsca na rasizm w “świecie Zlatana”.

Obaj piłkarze wspólnie występowali w Manchesterze United. Widocznie nie pałają do siebie uczuciem. W końcówce pierwszej połowy w Pucharze Włoch starli się ze sobą. Arbiter ukarał obu żółtymi kartonikami, a potem Ibrahimović został wyrzucony z murawy po bezpardonowym faulu na Aleksandarze Kolarovie.

BBC poinformowało, że mikrofon na boisku wychwycił słowa Zlatan, który miał rzucić w kierunku Belga: Idź do swojego g***a voodoo. Wypowiedź napastnika odnosi się do właściciela Evertonu, Farhada Moshiriego, który w 2018 roku stwierdził, że odrzucił ofertę pozostania na Merseyside za radą “wiadomości od voodoo”.

Ibrahimović opublikował post na Twitterze, gdzie całkowicie odrzuca myśli, jakoby miał być rasistą. – W świecie Zlatana nie ma miejsca na rasizm – mówi. – Wszyscy należymy do tej samej rasy – wszyscy jesteśmy równi. Wszyscy jesteśmy piłkarzami, niektórzy są lepsi od innych – dodał. Włoski Związek Piłki Nożnej prawdopodobnie podejmie decyzję ewentualne konsekwencje w piątek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *