W pogoni za Napoli, czyli pewne trzy punkty Juve

thesun.co.uk

Dziś na Stadio Marc’Antonio Bentegodi w Weronie, Hellas podejmował Juventus. Goście pewnie zwyciężyli 1:3, a dublet w tym meczu zaliczył Paulo Dybala. Dzisiejsze zwycięstwo pozwoliło się zbliżyć do Napoli, tracą do nich jeden punkt.

Już od pierwszych minut ,,Stara Dama” chciała pokazać swoją dominację na boisku. W 2. minucie piłkę z rzutu wolnego rozgrywanego przez Dybalę chciał umieścić Medhi Benatia, niestety uderzył on niecelnie. Chwilę później goście objęli prowadzenie. W 6. minucie Gonzalo Higuaín oddał silny strzał na bramkę – trafił w słupek – po czym piłka odbiła się wprost pod nogi Matuidiego, który wiedział co z nią zrobić. Juventus nie stracił chęci do zdobycia kolejnych goli. W 11. minucie strzał Higuaina obronił Nícolas. Argentyńczyk próbował także swoich sił, wykonując rzut rożny. Piłka odbiła się od słupka i minimalnie wyszła po za plac gry. Podopieczni Allegriego przez całą pierwszą połowę kontrolowali przebieg tego spotkania, posiadanie piłki, wszelkie akcje gospodarzy były natychmiast niwelowane. Pierwszą poważniejszą akcję zawodnicy Hellasu przeprowadzili w 29. minucie kiedy to Daniele Verde sprytnie minął Lichtsteinera i strzelił w kierunku bramki Szczęsnego, niestety niecelnie. W 40. minucie podanie od Alexa Sandro wykorzystał Higuain, oddał silny strzał w kierunku bramki. Jego plany znów pokrzyżował Nícolas, który obronił to uderzenie. Przed końcowym gwizdkiem gospodarze mogli zdobyć bramkę dającą remis, lecz z tą sytuacją poradziła sobie obrona gości. Do przerwy 0:1.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli zawodnicy Hellasu. W 52. minucie Moise Kean wbiegał z piłką w pole karne, lecz został powstrzymany przez Chielliniego. W 59. minucie gola na remis zdobył Martín Cáceres. Przejął on piłkę podaną do Khediry i atomowym strzałem pokonał Wojciecha Szczęsnego. Juventus po stracie prowadzenia włączył wyższy bieg. Gospodarze nie byli w stanie przeprowadzić zbyt wielu akcji, musieli się skupiać wyłącznie na obronie, przy ciągłych atakach gości. ,,Stara Dama” dopięła swego. W 72. minucie gola na 1:2 zdobył Paulo Dybala. Wykorzystał on podanie od Lichtsteinera i umieścił piłkę w siatce. Zaledwie 6. minut później Dybala znów dał o sobie znać. Po indywidualnym rajdzie i minięciu zawodników gospodarzy zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu. Warto wspomnieć, że miał on okazje na zdobycie hattica, ale na jego drodze stanął Nícolas, broniąc jego strzał z rzutu wolnego. Mecz kończy się wynikiem 1:3