W Lechu Poznań rośnie kolejny talent

17-letni Filip Marchwiński został bohaterem Lecha Poznań. Nastolatek w szóstym spotkaniu w Lotto Ekstraklasie przesądził o zwycięstwie w ligowym klasyku z Legią Warszawa (1:0).

W grudniu ubiegłego roku szesnastoletni wówczas Filip Marchwiński został zgłoszony do rozgrywek, a już cztery dni potem zadebiutował na boiskach Lotto Ekstraklasy. – Pomimo bardzo młodego wieku widać u niego spore umiejętności piłkarskie i dojrzałość. Jest to zawodnik o dużej skali talentu i cieszę się, że jest z nami. Praca z młodymi, utalentowanymi piłkarzami sprawia dużo radości i jest wielką satysfakcją dla nas trenerów. Filip bardzo ambitnie trenuje, robi postępy wręcz z dnia na dzień, ale trenując z pierwszą drużyną ma od kogo uczyć i to też jest bardzo cenne – mówił Adam Nawałka o swoim zawodniku.

O młodego pomocnika wcześniej zabiegały drużyny z europejskiego topu. Inter Mediolan, Arsenal FC czy też Ajax Amsterdam były zainteresowane Filipem Marchwińskim. Rzecznik prasowy poznańskiego Lecha, Maciej Henszel zdradził, że gdyby nie wyleczył się Joao Amaral, to młody zawodnik wybiegłby w pierwszym składzie.- Tak naprawdę to, że strzeliłem bramkę, dotarło do mnie po końcowym gwizdku. Ogromnie się cieszę, ale wierzę, że nie jest to mój ostatni gol – powiedział dziennikarzom Marchwiński.

 


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *