W Jagiellonii szykuje się rewolucja. Wojciech Pertkiewicz nowym prezesem, Nowak trenerem?

Piotr Nowak

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Jagiellonia Białystok kończy pierwszą rundę dopiero na jedenastym miejscu w tabeli. Oznacza to, że w klubie może dojść do sporych zmian, a w rolach głównych wymieniani są Wojciech Pertkiewicz i Piotr Nowak.

Według „Sport.pl” w Jagiellonii dojdzie wkrótce do rewolucji. Wojciech Pertkiewicz i Piotr Nowak mają objąć funkcję kolejno prezesa i trenera. O ile o Nowaku mówiło się od dłuższego czasu, o tyle nazwisko Pertkiewicza w kontekście Jagiellonii może zaskakiwać. Pertkiewicz zarządzał Arką Gdynia przez siedem lat i w tym okresie przeżył z klubem największy sukces w jego najnowszej historii. W 2017 roku świętował zdobycie Pucharu Polski. Później zespół, już po jego odejściu, spadł do 1. Ligi.

Obecnie Pertkiewicz pełni funkcję wiceprzewodniczącego Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN. Teraz miałby zastąpić Agnieszką Syczewską, która z Dumą Podlasia, w różnych rolach, jest związana od września 2008 roku. Wcześniej była między innymi asystentką zarządu, rzeczniczką prasową czy też wiceprezesem. W lipcu 2021 roku została nowym prezesem, zastępując na tym stanowisku Cezarego Kuleszę.

Jednak o tym, że w klubie mało kto się z nią liczy świadczy fakt, iż niedawno udzieliła wywiadu, w którym zapewniała, że Ireneusz Mamrot nie zostanie zwolniony, a kilka godzin później właściciele wręczyli mu wypowiedzenie. Jego następcą miałby zostać Piotr Nowak, który ostatni raz pracował jako trener w sezonie 2017/2018, kiedy prowadził Lechię Gdańsk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.