W Barcelonie nadal wierzą w zatrzymanie Xaviego

Xavi Hernandez

Fot. FC Barcelona

Xavi Hernandez jakiś czas temu ogłosił odejście z Barcelony po sezonie 2023/24. I jednocześnie kilkukrotnie deklarował, że nie zmieni zdania.

Prezydent Joan Laporta, wspierany przez wiceprezydenta Rafę Yuste oraz dyrektora sportowego Deco, ponoć wdrażają plan działania mający na celu zatrzymanie Xaviego. Ich strategia opiera się na przekonaniu, że sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej mogą skłonić trenera do pozostania. Wizja triumfów w La Liga czy Lidze Mistrzów ma być kluczem do serca szkoleniowca.

Barcelona, oprócz sukcesów sportowych, stawia na rozwój młodzieży. Xavi znany jest z umiejętności pracy z młodymi talentami, co klub uważa za nieoceniony atut. Lamine Yamal, Fermin Lopez i inni młodzi zawodnicy to przyszłość Barcy, którą Xavi ma kształtować.

Plan na przyszłość

Joan Laporta nie ukrywa, że priorytetem jest utrzymanie Xaviego do 2025 roku, z opcją przedłużenia umowy. Trener, mimo trudności związanych z ograniczeniami transferowymi, wykazał się adaptacją do zmieniających się warunków. To jeszcze bardziej utwierdza klub w przekonaniu o jego niezastąpionej roli.

Zapowiedź letnich transferów to kolejny sygnał dla Xaviego, że klub jest gotów inwestować w sukces. Możliwość współpracy z zawodnikami pokroju Erlinga Haalanda to perspektywa, która może przekonać trenera do dalszej pracy w Barcelonie. Wszystko to składa się na obraz Barcelony, która nie tylko pamięta o swojej chlubnej przeszłości, ale także odważnie patrzy w przyszłość. Zobaczymy, co wreszcie stwierdzi sam szkoleniowiec.

Źródło: Mundo Deportivo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x