Vuković: Nie możemy schodzić ze swojej drogi

Aleksandar Vuković / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Legia Warszawa po efektownym zwycięstwie przy Łazienkowskiej z Pogonią Szczecin (3:1) zrównała się punktami z Lechią Gdańsk.

 – Na pewno cieszy mnie postawa moich podopiecznych. Najważniejsze w sporcie jest właściwe podejście i zaangażowanie. Nie możemy schodzić ze swojej drogi, musimy konsekwentnie dążyć do tego, o czym rozmawiamy w szatni – skomentował Aleksandar Vuković na pomeczowej konferencji. “Wojskowi” już w dwunastej minucie stracili bramkę i musieli odrabiać straty. – W okolicach 70 minuty meczu w Zabrzu byliśmy sześć punktów za Lechią Gdańsk i teoretycznie dzisiaj mogła odjechać nam ona nawet na dziewięć, gdybyśmy wtedy przestali wierzyć. Dziś tej straty już nie ma. Dochodziły do mnie słuchy, że w pewnym momencie w Krakowie było 4:1 dla Cracovii, nie zmieniło to jednak mojego podejścia. Nie nastawiałem się na wysokie zwycięstwo bo wiedziałem, że Pogoń również ma o co walczyć – dodał Serb.

Nie jest jeszcze wyjaśniona przyszłość Aleksandara Vukovicia, ale ten podkreśla, że postawił na dobrego konia. – Cieszę się chwilą. Mam możliwość prowadzenia Legii. Nie jest to oczywiste, aby dostać taki klub do trenowania. Znam wielu znakomitych trenerów, którzy nigdy tego nie doświadczą. Wierzę, że zapracowałem na to przez wiele lat. Czasami żartuje, że postawiłem na dobrego konia, którym była właśnie Legia Warszawa. Nie wszyscy palili się do grania w tym zespole, a ja to robiłem – stwierdził.

źródło: legia.com / własne

Przejdź do paska narzędzi