Virgil van Dijk zawieszony w Premier League, Holender z potężną kara finansową

Virgil van Dijk

Virgil van Dijk został zawieszony na kolejny mecz w Premier League i ukarany grzywną w wysokości 100 tysięcy funtów.

Holender przyznał się do używania obraźliwego języka wobec sędziów podczas zwycięstwa Liverpoolu nad Newcastle United (2:1). Podczas chaotycznej pierwszej połowy na St James’ Park, Trent Alexander-Arnold w kontrowersyjny sposób uniknął czerwonej kartki za dwa przewinienia, które można było ukarać, po czym Anthony Gordon wykorzystał błąd prawego obrońcy i zdobył bramkę dla Srok.

Zaledwie kilka chwil po tym, jak Gordon otworzył wynik, Van Dijk zahaczył pięty Alexandrowi Isakowi i został wyrzucony z boiska za pozbawienie klarownej okazji do zdobycia bramki. Obrońca schodząc do tunelu, ubliżał sędziom, do czego później się przyznał.

W rezultacie, van Dijk nie będzie dostępny w pierwszym meczu Liverpoolu po przerwie na mecze międzynarodowe, który odbędzie się w sobotę 16 września z Wolverhampton Wanderers. Ponadto były zawodnik Celticu i Southampton, został ukarany wysoką grzywną w wysokości 100 tysięcy funtów, którą nałożyła niezależna Komisja Regulacyjna.

Obrońca przyznał, że zachował się niewłaściwie i użył wulgarnych i obraźliwych słów w stosunku do sędziego po tym, jak został wyrzucony z boiska w 29. minucie – czytamy w uzasadnieniu. The Reds nie udało się sprowadzić nowego środkowego obrońcy przed zamknięciem okna transferowego, a Jurgen Klopp na razie może skorzystać z duetu – Joe Gomeza i Joela Matipa.