Villa piłkarzem sezonu w MLS!

MLS ogłosiło, że David Villa został wybrany piłkarzem sezonu w tamtejszej lidze.

35-letni hiszpański napastnik uzbierał 25,9% wszystkich głosów, wyprzedzając drugiego w tym zestawieniu Bradleya Wrighta-Phillipsa, który zyskał 19,3% głosów. Podium uzupełnił Sacha Klještan.

Villa zanotował w tym sezonie MLS 23 trafienia oraz czterokrotnie asystował kolegom przy bramkach. Były piłkarz m.in. Valencii, Barcelony czy Atletico Madryt był bardzo zadowolony z wyróżnienia i przyznał, że to dla niego niezwykły moment w karierze.

Jestem niezwykle dumny z otrzymania tego wyróżnienia. Czuję zaszczyt, że mogę reprezentować mój zespół w ten sposób. To docenienie także ich pracy. To bardzo ważny dzień dla mnie. Przychodząc tutaj założyłem sobie pewne cele, dzisiaj właśnie osiągnąłem jeden z nich. To naprawdę ważny moment w mojej karierze. Tytuł dla najlepszego piłkarza tej niezwykłej ligi, która zrzesza niezwykle jakościowych piłkarzy jest dla mnie niezwykła -przyznał laureat po odebraniu nagrody. 


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.