Valverde: Musimy wiele poprawić

Ernesto Valverde twierdził, że błędy w ustawieniu doprowadziły Barcelonę do porażki 4-3 z Realem Betis w niedzielę.

Nie mogliśmy wrócić do gry – powiedział trener Barcelony po niedzielnym meczu.

Nie graliśmy dobrze w pierwszej połowie i przeciwnicy dobrze się spisali. Kiedy przecięliśmy rywala w drugiej połowie, nie przestraszyli się nas i grali swoje. Zapłaciliśmy słono za to, że nie graliśmy dobrze w pierwszej połowie. Przywykliśmy za bardzo do dobrych wyników. Nie zaczęliśmy dobrze i brakuje nam czegoś w sensie wszechstronnym. Brakuje nam świeżości, jeśli chodzi o wykańczanie akcji i musimy poprawić swoją grę pod tym względem. – dodał Valverde.

Nie kontrolowaliśmy wymiany ciosów i stąd pochodziło niebezpieczeństwo. Właśnie to musimy poprawić. Betis ma szczególny styl, ale myślę, że powinniśmy zareagować inaczej. Zawsze oczekuje się więcej od tego, co dziś prezentowaliśmy. Powinniśmy lepiej poradzić sobie w sytuacjach 1-2 i 2-3, ale myślę, że Vidal może być dla ważnym ogniwem w każdej chwili. Spodziewamy się wiele od Dembele ze względu na jego jakość. Ma wielki talent i wierzymy w niego. – zakończył hiszpański szkoleniowiec.