Valencia publikuje raport interwencji VAR! Czy to zespół najbardziej pokrzywdzony ?

W ostatnim spotkaniu Valencii przeciwko Realowi Madryt Rodrigo Moreno zdobył gola w 21. minucie. Po interwencji VAR trafienie to nie zostało uznane z powodu spalonego Maxiego Gomeza. Fakt, że urugwajski napastnik na spalonym był jest nie podważalny, ale należy sobie zadać pytanie, czy on w ogóle dotknął tej piłki?!

Kontrowersja ta mocno wpłynęła na wynik tamtejszego meczu. Gdyby ten gol został uznany to nie wiadomo jak Real zaprezentowałby się na tle Nietoperzy. Królewscy jednak wyciągnęli wnioski, Zidane dokonał kilku roszad w drugiej połowie i Valencia nie miała już nic do powiedzenia. Dwa trafienia Karima Benzemy oraz jedno Marco Asensio pogrzebały szanse ekipy alberta Celadesa na wywiezienie chociażby punktu.

Burza była jednak nie o wynik, a tą jedną kontrowersję z VAR-em w roli głównej. Po tamtym starciu Valencia przygotowała specjalny raport, w którym uwzględniła wszystkie interwencje VAR-u w stosunku do ich akcji. W samej lidze było ich aż 10, w Copa Del Rey dwie, zaś w Lidze Mistrzów kontrowersje były w obu spotkaniach z Chelsea. Szczegółowy raport znajduje się poniżej.

La Liga Santnader

Kolejka nr 6. mecz Valencia  Getafe ( 3:3 ) – zagranie ręką Marca Cucurelli na linii bramkowej, sędzia początkowo wskazał rzut karny, lecz po videoweryfikacji decyzja została zmieniona.

Kolejka nr 9. mecz Athletic Bilbao – Valencia ( 1:1 ) – wydalenie Kang In Lee z boiska za kopnięcie z tyłu, sędzia wstępnie pokazał żółty kartonik, po powtórkach zmienił decyzję.

Kolejka nr 10, mecz Osasuna – Valencia ( 3:1 ) – Rodrigo w 29. minucie opuścił boisko za uderzenie łokciem. Sędzia zinterpretował to jako zagranie celowe, czym potwierdził to oglądając akcje ponownie na monitorze. Sam napastnik twierdził, że był to czysty przypadek.

Kolejka nr 13, mecz Valencia – Granada ( 2:0 ) – Interpecja VAR anulowała trafienie Maxiego Gomeza, arbitrzy stwierdzili, że był on na pozycji spalonej. Napastnik w ogóle nie brał udziału w akcji, dodatkowo stwierdzono, że Gomez zasłania pole widzenia bramkarzowi.

Kolejka nr 15, mecz Valencia – Villarreal ( 2:1 ) – Trafienie Rodrigo zostało anulowane, ponieważ piłka przypadkowo odbiła się od jego ramienia i wpadła do siatki. Akcja była sprawdzana bez wyraźnego obrazu w polu karnym.

Kolejka nr 16, mecz Levante – Valencia ( 2:4 ) – Dani Parejo został ukarany za faul poza krawędzią boiska.

Kolejka nr 19, mecz Valencia – Eibar ( 1:0 ) – Interwencja VAR anulowała gola Maxiego Gomeza z powodu pozycji spalonej. W tym samym meczu VAR był użyty jeszcze dwa razy w celu sprawdzenia dwóch fauli.

Kolejka nr 21, mecz Valencia – Barcelona ( 2:0 ) – sędzia po obejrzeniu powtórki nie uznał gola Gabriela Paulisty za rzekomy faul w polu karnym gości.

Kolejka nr 27, mecz Deportivo Alaves – Valencia ( 1:1 ) – anulowanie decyzji o czerwonej kartce dla Daniego Parejo za faul przy stanie 0:0 na tablicy wyników

Kolejka nr 29, mecz Real Madryt – Valencia ( 3:0 ) – interwencja VAR przy trafieniu Rodrigo Moreno i asysty Maxiego Gomeza. Nie ma widocznej powtórki, która potwierdziłaby, że Gomez tej piłki dotknął.

Copa Del Rey

Półfinał w meczu z Granadą – anulowanie gola Rodrigo oraz przyznanie kary dla Jaume Costy.

Liga Mistrzów

Kolejka nr. 1, mecz Chelsea – Valencia ( 0:1 ) – w 87. minucie sędzia podyktował rzut karny na korzyść gospodarzy za rzekome zagranie ręką Daniela Wassa.

Kolejka nr. 5, mecz Valencia – Chelsea ( 2:2 ) – VAR potwierdza decyzję o przyznaniu gola Christiana Pulisicia, której wcześniej sędzia nie uznał z powodu spalonego.

Źródło: MARCA/własne