Valbuena: Benzema boi się

Valbuena

Wikipedia

W czwartek doszło do rozprawy w sprawie szantażowania Mathieu Valbueny. Jednym z oskarżonych o współudział jest Karim Benzema.

To sprawa, która wstrząsnęła Francją kilka lat temu. I powraca. W 2015 roku Benzema miał szantażować Valbuenę za pomocą sekstaśmy. Napastnik Realu Madryt nakłaniał Mathieu, by zapłacił w zamian za święty spokój. Chciał wyłudzić 150 tysięcy euro. Gdy sprawa wyciekła do mediów, Valbuena zniknął z reprezentacji “Trójkolorowych” i ominęły go ważne turnieje, jak EURO 2016 czy Mundial 2018.

Benzema twierdził, że Valbuena źle go zrozumiał. Karim chciał ponoć tylko go ostrzec, że istnieją takie nagrania. Że gdyby wyciekły do przestrzeni publicznej, Mathieu tak czy siak miałby problemy.

Dzisiaj Valbuena zeznawał w tej sprawie, a Benzema nie był obecny na sali.

– Bałem się o swoją karierę, kiedy Karim Benzema przyszedł do mnie na zgrupowaniu oferując rozwiązanie problemu z filmem – przyznał Valbuena.

Poważnym dowodem mają być bilingi z rozmów Benzemy.

Myślę, że nie bierze nas na poważnie, Powiedziałem: daję ci słowo, że nie ma innej kopii. Jeśli chce zniszczenia wideo, musi zobaczyć mojego przyjaciela w Lyonie. Spotykasz się z nim bezpośrednio i rozmawiasz, nie wysyłasz nikogo. Nie może być żadnych pośredników, żadnych prawników, przyjaciół, agentów, policji – miał powiedziec.

Jeżeli sąd udowodni winę Benzemy, to grozi mu nawet pięć lat pozbawienia wolności.

Źródło: Meczyki.pl/Onet


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.