

UYL: Real ponownie lepszy od Legii
W meczu czwartej kolejki Ligi Młodzieżowej UEFA Legia Warszawa poniosła trzecią porażkę. W Ząbkach podopieczni Krzysztofa Dębka ulegli Realowi Madryt 1:2.
Pomimo zaledwie jednego punktu w trzech pierwszych meczach, młodzi legioniści przyzwyczaili nas do bardzo ambitnej postawy i w Warszawie głęboko wierzono w sprawienie niespodzianki. Przed dwoma tygodniami w Madrycie Real zwyciężył 3:2.
Od pierwszych minut meczu przewaga należała do przyjezdnych. Gracze Legii bardzo dobrze spisywali się jednak w defensywie i nie dopuszczali do niebezpiecznych sytuacji. Pierwszy groźny strzał w wykonaniu Realu miał miejsce w 22. minucie. Zza pola karnego uderzył Dani Gomez, a Radosław Majecki sparował piłkę na rzut rożny.
Niestety, w końcówce pierwszej połowy bramkarz Legii zmuszony był dwukrotnie wyciągać piłkę z siatki. Wynik otworzył Toni Segura, a następnie na 2:0 podwyższył Alberto Garcia.
Po zmianie stron odważniej zaatakowali legioniści. Najpierw po zagraniu Konrada Michalaka z piłką minęli się Sandro Kulenović i Sebastian Szymański, a kilka minut później strzał Bartłomieja Urbańskiego obronił Luca Zidane. Niewykorzystane sytuacje mogły się zemścić w 56. minucie, ale w sytuacji sam na sam Alberto przegrał pojedynek z Majeckim.
Piłkarze Legii wciąż dążyli do zdobycia kontaktowego gola. Próbowali chociażby Kulenović oraz Mateusz Bondarenko, ale w dalszym ciągu brakowało skuteczności pod bramką Realu. Wydawało się, że wynik meczu nie ulegnie już zmianie, ale w 94. minucie fatalny błąd popełnił Luca Zidane. Po zagraniu Tomasza Nawotki bramkarz Realu interweniował tak niefortunnie, że wpakował piłkę do własnej bramki. Ostatecznie Legia uległa Realowi 1:2.
Legia Warszawa - Real Madryt 1:2 (0:2)
Bramki:
0:1 - 40' - Toni Segura
0:2 - 44' - Alberto Garcia
1:2 - 90+4' - Luca Zidane (sam.)
Żółte kartki:
Szymański (Legia) - Manu, Seoane (Real)
Składy:
Legia: Majecki - Nawotka, Bondarenko, Żyro, Hołownia - Urbański (87', Waniek), Małachowski, Michalak, Ryczkowski (79', Cichocki), Szymański (87', Czarnowski) - Kulenović.
Real: Zidane - Zabarte, Manu, Martin, David - Seoane (69', Calderon), Segura, Oscar (81', Jimenez) - Alberto, Diaz (75', Ortuno), Gomez.
-
AktualnościPedro Neto w kręgu zainteresowań Barcelony - uniwersalny skrzydłowy ChelseaDamian Nowacki / 13 marca 2026, 17:43
-


AktualnościSemenyo i Guardiola nagrodzeni w Premier League za luty. Solanke z bramką miesiąca za "skorpiona"Damian Nowacki / 13 marca 2026, 16:55
-


AktualnościBorussia Dortmund rozstaje się z Niklasem Süle i Salihem Özcanem - kontrakty nie będą przedłużaneDamian Nowacki / 13 marca 2026, 16:22
-


AktualnościIbrahima Konaté skłonny podpisać nową umowę z Liverpoolem - rozmowy przebiegają konstruktywnieDamian Nowacki / 12 marca 2026, 16:51
-

AktualnościSantiago Bernabéu niemal pewnym gospodarzem Finalissimy: Hiszpania zmierzy się z Argentyną 27 marcaDamian Nowacki / 12 marca 2026, 16:02
-

AktualnościValverde hat‑trick i radość w Madrycie: Zidane, Mbappé, Bellingham i kontuzjowany Rodrigo reagują na zwycięstwo 3:0 z Manchesterem CityDamian Nowacki / 12 marca 2026, 15:21

































