uefa.com

W meczu czwartej kolejki Ligi Młodzieżowej UEFA Legia Warszawa poniosła trzecią porażkę. W Ząbkach podopieczni Krzysztofa Dębka ulegli Realowi Madryt 1:2.

Pomimo zaledwie jednego punktu w trzech pierwszych meczach, młodzi legioniści przyzwyczaili nas do bardzo ambitnej postawy i w Warszawie głęboko wierzono w sprawienie niespodzianki. Przed dwoma tygodniami w Madrycie Real zwyciężył 3:2.
Od pierwszych minut meczu przewaga należała do przyjezdnych. Gracze Legii bardzo dobrze spisywali się jednak w defensywie i nie dopuszczali do niebezpiecznych sytuacji. Pierwszy groźny strzał w wykonaniu Realu miał miejsce w 22. minucie. Zza pola karnego uderzył Dani Gomez, a Radosław Majecki sparował piłkę na rzut rożny.
Niestety, w końcówce pierwszej połowy bramkarz Legii zmuszony był dwukrotnie wyciągać piłkę z siatki. Wynik otworzył Toni Segura, a następnie na 2:0 podwyższył Alberto Garcia.
Po zmianie stron odważniej zaatakowali legioniści. Najpierw po zagraniu Konrada Michalaka z piłką minęli się Sandro Kulenović i Sebastian Szymański, a kilka minut później strzał Bartłomieja Urbańskiego obronił Luca Zidane. Niewykorzystane sytuacje mogły się zemścić w 56. minucie, ale w sytuacji sam na sam Alberto przegrał pojedynek z Majeckim.
Piłkarze Legii wciąż dążyli do zdobycia kontaktowego gola. Próbowali chociażby Kulenović oraz Mateusz Bondarenko, ale w dalszym ciągu brakowało skuteczności pod bramką Realu. Wydawało się, że wynik meczu nie ulegnie już zmianie, ale w 94. minucie fatalny błąd popełnił Luca Zidane. Po zagraniu Tomasza Nawotki bramkarz Realu interweniował tak niefortunnie, że wpakował piłkę do własnej bramki. Ostatecznie Legia uległa Realowi 1:2.

Legia Warszawa – Real Madryt 1:2 (0:2)
0:1 – 40′ – Toni Segura
0:2 – 44′ – Alberto Garcia
1:2 – 90+4′ – Luca Zidane (sam.)