Umtiti następcą Koulibaly’ego w Napoli?

Kalidou Koulibaly

Zdjęcie: https://www.thestar.com.my/

Zdaniem zagranicznych mediów Samuel Umtiti może okazać się alternatywą dla Kalidou Koulibaly’ego w przypadku, gdy ten opuści Stadio San Paolo.

28-latek zasłynął jako jeden z najbardziej uzdolnionych defensorów na świecie, co zaowocowało zainteresowaniem ze strony ekip pokroju FC Barcelony, Realu Madryt czy Manchesteru City. Choć Senegalczyk spędził w Neapolu już ponad 5 lat, jego przygoda z “Azzurri” może wkrótce dobiec końca. Dotychczas rzekoma klauzula w wysokości bagatela 127 milionów € skutecznie odstraszała potencjalnych kupców, lecz w dobie kosmicznych opłat transferowych sytuacja może zakończyć się w zgoła inny sposób.

Świadome możliwości utraty swojego asa Napoli rozpoczęło poszukiwania alternatywy, która zalepiłaby dziurę w przypadku finalizacji tego typu transakcji. Według “Sports Mole” obecnym celem numer jeden wydaje się obrońca FC Barcelony, Samuel Umtiti, który przed doskwierającą mu obecnie kontuzją stopy miał problemy z przebiciem się na stałe do wyjściowej jedenastki “Blaugrany”. W obecnej hierarchii Francuz musi pogodzić z rolą rezerwowego.

Stadio San Paolo może okazać się zatem idealnym środowiskiem do odbudowy utraconej formy i ponownym kreowaniu swojej marki. O odejściu Umtitiego mówiło się już minionego lata, lecz ostatecznie 25-latek pozostał w Barcelonie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *