Ukraina bez mistrza. Władze ligi podjęły decyzję

Szachtar Donieck

Zdjęcie: UEFA.com


Bezprecedensowa decyzja władz ukraińskiej ekstraklasy. Po raz pierwszy w historii nie zostanie wyłoniony mistrz kraju.  

Od ponad trzech miesięcy trwa zbrojna inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Życie za naszą wschodnią granicą diametralnie się zmieniło. Ludzie giną na ulicy, niszczona jest infrastruktura, a ponad 5 milionów obywateli uciekło przed wojną m.in. do Polski czy Węgier.

Ucierpiał również sport. Pod koniec lutego Ukraiński Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o zawieszeniu wszystkich rozgrywek ligowych i pucharowych aż do odwołania.

We wtorek odbyło się oficjalne spotkanie władz ligi i związku. W trakcie obrad zapadły najważniejsze decyzje dotyczące sezonu 2021/2022. Po raz pierwszy w historii ukraińskiej ekstraklasy nie zostanie wyłoniony mistrz kraju.

Wszystkie kluby poparły inicjatywę prezydenta ukraińskiej federacji Andrija Pawelko, aby zorganizować bezpośrednie spotkanie w celu omówienia kwestii opracowywanych przez grupę roboczą – czytamy w oficjalnym komunikacie ligi.

Po zakończeniu rundy jesiennej pierwsze miejsce w tabeli zajmował Szachtar Donieck, który wyprzedzał  o dwa punkty Dynamo Kijów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.